عمومی

کرکره برقی پارکینگ چقدر امنیت دارد؟ + فیلم توضیحات

سوالی که ممکن است در ذهن اکثر مردم در زمان خرید کرکره برقی ایجاد شود، این است که کرکره برقی پارکینگ چقدر امنیت دارد؟. کرکره‌های برقی از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند، چون این کرکره‌ها به دلیل تیغه‌های آلومینیومی که دارند، به راحتی باز نمی‌شوند. شاید برخی از افراد بر این باور باشند که، کرکره‌های فلزی از امنیت بالایی برخوردار هستند، ولی کرکره‌های آلومینیومی به مراتب امنیت بالاتری از این کرکره‌ها دارند. البته برخی فاکتورهای اصلی دیگری هم هستند که موجب افزایش امنیت کرکره برقی می‌شوند.

رعایت کدام موارد موجب افزایش ایمنی کرکره برقی می‌شود؟

از جمله مواردی که موجب افزایش امنیت کرکره برقی می‌شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انتخاب تیغه‌ی مناسب
  • نصب صحیح کرکره‌ی برقی
  • انتخاب ریل‌های مناسب
  • انتخاب موتور مناسب
  • نصب جاقفلی
  • تنظیمات تکنسین در زمان نصب
  • استفاده از کاور موتور
  • حفاظت از ریموت کرکره‌ی برقی

در ادامه به بررسی تک تک این موارد خواهیم پرداخت. با ما تا انتهای مطالب همراه باشید.

کرکره برقی پارکینگ چقدر امنیت دارد؟
کرکره برقی پارکینگ چقدر امنیت دارد؟

انتخاب تیغه‌ی مناسب:

تیغه‌ای که برای کرکره برقی انتخاب می‌شود، نباید تیغه‌ی سبک باشد. البته سبک بودن تیغه به معنی سنگین بودن آن نمی‌باشد، تیغه‌ی مناسبی که برای کرکره برقی انتخاب می‌شود باید از وزن استانداردی برخوردار باشد. تیغه‌های کرکره‌ی برقی باید از مواد مناسب و فابریکی تهیه شده باشند. نصب تیغه‌ها باید به درستی و به وسیله‌ی افراد متخصص انجام شود. اگر در زمان نصب، تیغه‌های ردیف سوم و چهارم به وسیله‌ی پیچ و مهره‌ی مخصوص به شف وصل شوند، امکان جا به جایی تیغه از پایین به بالا غیر ممکن خواهد شد. در غیر این صورت یک جک و یا میله‌ی قوی می‌تواند کرکره را بدون کارکرد موتور، حول محور خود بگرداند.

نصب صحیح کرکره برقی:

از دیگر مواردی که موجب افزایش ایمنی کرکره برقی می‌شود، نصب صحیح کرکره‌ی برقی می‌باشد. بهتر است درب شیشه‌ای پشت کرکره را از نوع قفل شونده تهیه نمایید و بعد لولاهای آن را به صورت بیرون باز شونده، نصب کنید. در این صورت تا زمانی که کرکره کاملا بالا نرفته باشد، امکان باز کردن درب وجود نخواهد داشت.

انتخاب ریل‌های مناسب:

برای افزایش امنیت کرکره برقی می‌توانید از ریل‌های آلومینیومی استفاده کنید. ریل‌های کناری تمامی کرکره‌های آلومینیومی از آلومینیوم تشکیل شده است. به این صورت که در فریم کرکره‌ی برقی، یک ریل در پشت کرکره وجود دارد که در جلوی آن ریل یو شکل قرار گرفته شده است که تیغه بر روی آن می‌افتد. از ریل فلزی هم می‌توان به جای ریل‌های آلومینیومی استفاده کرد. چون ریل‌های فلزی هم از استحکام بالایی برخوردار هستند. ریل‌های فلزی در ابعاد ۶.۸ یا ۱۰ می‌باشند. مقاومت ریل‌های فلزی ۸ خیلی کم است، ولی در عوض ریل‌های فلزی ۶ و ۱۰ از مقاومت بالایی برخوردار می‌باشند. در ریل‌های فلزی ۶ و ۱۰ دیلم به این راحتی در داخل آن‌ها نمی‌رود و مانند ریل‌های آلومینیومی به این راحتی‌ها باز نمی‌شوند.

ریل های کرکره برقی
ریل های کرکره برقی

انتخاب موتور مناسب:

برای افزایش ایمنی کرکره برقی باید در زمان خرید موتورهای کرکره برقی، به ضد سرقت بودن آن دقت نمایید. چون برخی از موتورهای کرکره‌ی برقی به صورت ساده و معمولی هستند و برخی دیگر، به صورت ضد سرقت به بازار فروش عرضه شده اند. موتورهای ضد سرقتی که بر روی کرکره‌ی برقی نصب می‌شوند، موتورهای خاصی هستند که خلاص کن ندارند. به این صورت که، سارق نمی‌تواند با دسترسی و استفاده از خلاص کن، کرکره برقی را خلاص کرده و آن را باز کند.

برای تعمیر و سرویس کرکره برقی روی لینک کلیک کنید

نصب جاقفلی:

در زمان نصب کرکره برقی توصیه می‌شود که حتما برای افزایش ضریب امنیتی آن، بر روی کرکره‌ی برقی جاقفلی نصب شود. استفاده از جاقفلی هوشمند موجب بالا بردن امنیت کرکره‌ی برقی می‌شود و از آسیب رسیدن به کرکره و موتور جلوگیری به عمل می‌آورد. مکانیزم عمل جاقفلی هوشمند به این صورت می‌باشد که، تا زمانی که قفل در جاقفلی است، کرکره عمل نخواهد کرد.
تنظیمات تکنسین در زمان نصب:

مورد دیگری که برای افزایش امنیت کرکره برقی وجود دارد، این است که، تکنسین در زمان نصب باید برخی تنظیمات را بر روی کرکره‌ی برقی اعمال نماید. به این صورت که، میکروسوئیچ را به گونه‌ای تنظیم کند که تیغه‌ها بر روی هم تحت فشار قرار بگیرند. زمانی که سارقی قصد ورود به داخل و بالا بردن کرکره‌ی برقی را داشت، تیغه‌هایی که تحت فشار هستند و بر روی هم محکم نشسته‌اند را نتواند به راحتی بالا ببرد.
استفاده از کاور موتور:

مورد دیگری که باید در زمان نصب و استفاده از کرکره برقی به آن دقت کرد، جای‌گذاری صحیح و کاور نمودن موتور کرکره‌ی برقی می‌باشد. کاور موتور موجب می‌شود که موتور در داخل فضای شخصی و حفاظت شده قرار بگیرد. بهتر است که آن را در بالای کرکره و یا در مکانی که از لحاظ ارتفاع در دسترس نباشد، قرار داد.

حفاظت از ریموت کرکره برقی:

نکته‌ی دیگری که برای افزایش امنیت کرکره برقی می‌توان به آن اشاره کرد، حفاظت از ریموت کرکره برقی می‌باشد. ریموت کنترل کرکره‌ی برقی به منزله داشتن کلید آن محل می‌باشد. هر فردی که دارای ریموت کنترل باشد، به راحتی می‌تواند کرکره‌ی برقی را باز و بسته کند. به همین خاطر باید از این وسیله به نحو احسن مراقبت شود. به این صورت که ریموت کنترل کرکره برقی را به هیچ عنوان حتی برای چند دقیقه هم در اختیار افرادی که مورد اعتماد نیستند، نباید قرار داد.

چون کپی کردن از ریموت‌ها کار خیلی ساده‌ای می‌باشد و در عرض چند دقیقه امکان‌پذیر است. همین طور نکات ایمنی مربوط به کرکره برقی باید رعایت شوند و در نگهداری ریموت باید دقت بالایی داشت تا گم نشده و به سرقت نرود. در صورت بروز چنین اتفاقی باید کد اصلی دستگاه را تغییر داده و آن را باید رست کرد. در این صورت ریموت به سرقت رفته و یا گم شده از مدار خارج می‌شود.

ریموت کرکره برقی
ریموت کرکره برقی

چه چیزی باعث افزایش مقاومت کرکره برقی میشود

یکی از مواردی که باعث افزایش مقاومت تیغه کرکره میشود مواد مورد استفاده در تولید آن است
متاسفانه بعضی از تولید کننده ها برای اینکه سود بیشتری بکنند از آلومینیوم ضایعاتی در تولید تیغه کرکره استفاده میکنند و یا وزن تیغه کرکره را کم میکنند تا آلومینیوم کمتری مورد استفاده قرار بگیرد
برای مثال وزن استاندارد تیغه کرکره 80 بین 4 کیلو تا 5.7 کیلو میباشد حال اگر تیغه تولیدی وزن کمتری داشتهباشد غیر استاندارد و ضعیف است و اگر وزن بیشتری داشته باشد نیز به قلاب های تیغه و موتور فشار می آمرد و غیر استاندارد است
نکته بعدی که باعث افزایش مقائومت تیغه میشود سخت کاری تیغه است
تیغه های کرکره عرضه شده در مجموعه digidsc از مقاومت بالایی برخوردار هست و تمامی استاندارهای تیغه را رعایت و در صورت وجود مشکل در تیغه از عرضه و نصب آن خودداری میشود

کرکره برقی چقدر امنیت دارد؟

کرکره برقی اصولا برای فروشگاه و مغازه و سوله و .. طراحی شده است که تمکان نصب جاقفلی و قفل روی آن وجود داشته باشد در صورتی که ابعاد کرکره بزرگ باد باید از ریل فلزی استفاده کرد که امنیت آن بالا برود
به صورت کلی کرکره برقی آلومینیومی از لحاظ امنیت تفاوتی با کرکره سنتی ( فلزی ) ندارد چه بسا در بعضی مواقع از کرکره فلزی ایمن تر است و امنیت بالاتری دارد .

چگونه امنیت کرکره برقی را افزایش دهیم؟

نصب جاقفلی و قفل برقی یکی از مواردی است که امنیت کرکره را بالا می برد .
همچنین انتخاب موتور مناسب برای کرکره نیز در افزایش امنیت کرکره تاثیر گذار است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *