عمومی

راهبند دفنی چیست؟

اگر قصد دارید بدانید راهبند دفنی چیست باید عنوان کنیم که این محصول چه ویژگی‌هایی دارد و چه کاربرد‌هایی از آن مورد انتظار خریداران خواهد بود. بسیاری از محوطه‌های مهم که ورود و خروج با آن‌ها کنترل شده می‌باشد از انواع راهبند‌ها استفاده می‌کنند.

این نمونه راهبند‌ها اجازه ورود و خروج به برخی از افراد را نمی‌دهند و در نهایت بعد از بررسی هویت آن‌ها، راه به روی این افراد باز خواهد شد. در این متن به بررسی راهبند رود بلاکر‌ها و یا راهبند‌های دفنی خواهیم پرداخت. در این حالت می‌توانید در صورت نیاز برای خرید این نمونه از راهبند‌ها اقدام کنید.

راهبند دفنی چیست؟
راهبند دفنی چیست؟

راهبند دفنی یا رود بلاکر چیست (road blocker)؟

اگر قصد دارید بدانید راهبند دفنی چیست باید بدانید که این نمونه راهبند را با نام رود بلاکر نیز می‌شناسند. نام‌های دیگر این راهبند ضد انتحاری و با توجه به این نام می‌توانیم عنوان کنیم که آن‌ها در زیر زمین طراحی می‌شوند و زمانی که به آن‌ها نیاز داشته باشید می‌توانید برای خروج آن‌ها به صورت اتوماتیک از زیر زمین اقدام کنید.

این نمونه راهبندها گاهی دارای صفحات فلزی بر روی خود می‌باشند که این مورد به صورت مجزا به آن‌ها اضافه خواهد شد. در حالت کلی می‌توانیم دو نمونه ورقه‌ای شکل و یا ورقه‌هایی که فلز‌هایی روی آن قرار گرفته است را در بازار مشاهده کنیم.

زاویه راهبند دفنی مورد استفاده چند می‌باشد؟

نمونه راهبندها با زاویه از زیر زمین خارج میشوند. در پاسخ به سوال اینکه زاویه راهبند دفنی چیست باید عنوان کنیم که زاویه مدنظر برای خروجی نمونه راهبندهای زیر زمین نسبت به سطح زمین ۴۵ درجه می‌باشد. صفحه بالا آمده سبب بیرون کشیده شدن قسمت سفت و سخت خواهد شد.

در زمان‌هایی که حمله انتحاری صورت می‌پذیرد این نمونه راهبند‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. صفحه بالا آمده سبب میشود تا جلوی ورود و خروج را در زمان حمله بگیرد، به همین دلیل به این نمونه راهبندها راهبندهای ضد ترور یا ضد انتحاری نیز گفته می‌شود.

کاربرد راهبند دفنی چیست؟

بعد از معرفی راهبندهای دفنی یا رو بلاکر می‌توانید به سادگی به سوال کاربرد راهبند دفنی چیست پاسخ دهید. این نمونه راهبند‌ها برای مکان‌های نظامی که دارای امنیت بسیار بالایی می‌باشند کاربرد دارد.

معمولا این محصولات و راهبند‌ها را در شهرهای مرزی و در ارگان‌های مهم دولتی در شهرهای بزرگ مانند تهران مشاهده خواهیم نمود. این نمونه راهبندهای جلوتر از راهبندهای میله‌ای و غیره طراحی و نصب خواهند شد. همچنین می‌توانیم عقب‌تر از این نمونه راهبندها، از راهبند‌های بولار یا ستونی استفاده کنیم.

راهبند دفنی
راهبند دفنی

ویژگی راهبند دفنی چیست؟

این نمونه راهبندها را که با نام راهبند رود بلاکر شناسایی می‌کنند، باید دارای قدرت بسیار زیادی باشند. ویژگی از راهبند دفنی کمک می‌کند تا این راهبند بتواند کاربرد و استفاده خود را به نحو احسنت به اجرا درآورد.

در صورت نیاز به این نمونه راهبند باید آن را از زمین خارج کنید و قطعاً باید جلوی ورود ماشین‌ها و افراد بسیار زیادی را به این وسیله بگیرید. قدرت، جنس ماده اولیه برای ساخت راهبند، نوع طراحی و موارد بسیار زیاد دیگری می‌تواند از مهمترین ویژگی‌های این نمونه راهبند باشد.

تفاوت میان راهبند‌های دیگر با راهبند دفنی چیست؟

همانطور که عنوان کردیم ویژگیهای راهبند دفنی چیست، حال باید عنوان کنیم که تفاوت میان این راهبند با راهبند‌های دیگر در چیست. یکی از تفاوت‌هایی که میتوانیم در این نمونه نسبت به باقی مشاهده کنیم، قابلیت انتخاب عرض مد نظر در این مورد می‌باشد.

شما می‌توانید راهبند خود را با هر طولی که مد نظر دارید سفارش دهید. در این نمونه محصولات می‌توانید کل دهنه مدنظر ورودی و خروجی را پوشش دهید و این موضوع در راهبندهای ستونی مشاهده نمی‌شود.

اجزای راهبند دفنی چیست؟

برای شناسایی تفاوت میان راهبندهای دیگر با راهبند دفنی بهتر است بدانید اجزای راهبند دفنی چیست؟ اولین و مهمترین قسمت برای نمونه محصولات موتور می‌باشد. موتور راهبند‌های دفنی می‌تواند به دو گروه الکترومکانیک و یا الکتروهیدرولیک تقسیم‌بندی شود.

راهبند دفنی که در زمان خرید انتخاب می‌کنید می‌تواند از جنس فولاد، ورق معمولی، ورق آبکاری شده و… باشد. این موارد بستگی به نیاز شما و کاربرد شما خواهد داشت.

برندهای تولید کننده راهبند رود بلاکر

برای اینکه بدانید برند راهبند دفنی چیست، بهتراست بدانید که شرکت‌های متنوعی برای تولید این نمونه محصولات اقدام میکنند. هر کدام از شرکت‌های تولید کننده برای تولید انواع راهبندهای دفنی اقدام می‌کنند و هر کدام دارای ویژگی‌های متنوعی مانند جنس مواد اولیه برای ساخت، قیمت‌های متنوع برای خرید و غیره می‌باشند.

در این حالت شما می‌توانید با بررسی برند‌های مختلف و با توجه به نیاز خود برای خرید بهترین راهبند اقدام کنید.

انواع راهبند دفنی کدام است؟

این موضوع که انواع راهبند دفنی چیست در کاربرد این محصولات تاثیر زیادی خواهد داشت. شما می‌توانید تنها با توجه به نیاز خود و با توجه به هزینه قابل پرداخت برای خرید این نمونه راهبندها، یکی از انواع راهبندهای دفنی را انتخاب کنید.

از انواع راهبند را می‌توانیم در دو نمونه راهبند ساده یا سبک و راهبند سنگین و نیزه دار تقسیم کنیم. در پاراگراف‌های قبل تفاوت این دو نمونه محصول را عنوان نمودیم.

انواع راهبند دفنی
انواع راهبند دفنی

راهبندهای رود بلاکر بدون ال‌ای دی یا با ال‌ای دی

یکی از موارد دیگری که در راهبند‌های دفنی مشاهده می‌شود وجود چراغ‌های ال‌ای دی بر روی این نمونه محصولات است. گاهی شرکت تولید کننده برای توجه بیشتر عابرین از انواع چراغ‌های ال‌ای دی استفاده می‌کند. تعبیه این چراغ‌ها بر روی این محصولات سبب هشدار بیشتر به افراد خواهد شد. این نمونه موارد گاهی در بسیاری از محصولات مشاهده نمی‌شود. شما می‌توانید در صورت لزوم برای خرید و نصب آن‌ها بر روی راهبند اقدام کنید.

روش نصب راهبند دفنی چیست؟

برای درک روش نصب راهبند دفنی باید بدانید بهترین روش نصب راهبند دفنی چیست؟ راهبند‌های دفنی در زمین دفن خواهند شد. قطعاً باید برای آن‌ها حفاری انجام بگیرد. در چنین حالتی شما باید محلی مناسب را برای نصب این نمونه محصول انتخاب نمایید.

با در نظر داشتن این موارد می‌توانید ابتدا محل مورد نظر را به اندازه راهبند دفنی حفاری نمایید و سپس برای سیم کشی برق راهبند با یکی از نصاب‌ها ارتباط برقرار نمایید. در این صورت می‌توانید بهترین روش نصب راهبند دفنی را مورد استفاده قرار دهید.

برای نصب از بهترین‌ها مشورت دریافت کنیم

بعد از درک این که راهبند دفنی چیست باید بدانید که برای نصب این محصولات به چه شکل اقدام کنید. در این زمینه بهتر است بهترین برندها را برای خرید انواع راهبند انتخاب نمایید و افرادی که توانایی لازم برای نصب محصولات را دارند از میان افراد دیگر برگزینید.

می‌توانید به سوالات متنوع خود در خصوص انواع راهبند‌ها و کاربرد آنان پاسخ دهید. در چنین حالتی بهترین انتخاب را خواهید داشت و محصول عالی‌تر را نسبت به محصولات دیگر خریداری خواهید نمود. در زمینه نصب نیز می‌توانید از برترین نصاب‌ها استفاده نمایید.

نتیجه گیری و کلام نهایی

با توجه به مواردی که در خصوص معرفی راهبند دفنی و یا رود بلاکر عنوان کردیم، میتوانید بعد از پرس و جو‌های متعدد برای خرید بهترین نمونه اقدام کنید. در این حالت می‌توانید بهترین نمونه راهبند را از میان راهبند‌های تولید شده توسط شرکت‌ها و برند‌های برتر انتخاب نمایید.

همچنین میدانید که این نمونه راهبند چه نوع کاربرد‌هایی دارد و تفاوت آن با دیگر راهبندهای موجود در چه مواردی می‌باشد. در صورت داشتن اطلاعات در این خصوص می‌توانید بهترین نصاب‌ها را برای نصب انواع راهبندهای دفنی انتخاب کنید و قطعا می‌توانید از این محصول به عنوان راهکاری برای دفاع از خود استفاده نمایید.

راهبند دفنی مناسب چه جاهایی است؟

راه بند های دفنی یا همان road blocker مناسب برای اماکن امنیتی و حفاظتی میباشد
فضاهایی که احتمال ورود غیر مجاز خودرو در آنها زیاد است و از لحاظ امنیتی و تروریستی امنیت لازم را برای ارگان تامین میکند

عمر مفید راهبند دفنی چقدر است؟

راهبند دفنی یا رود بلاکر در صورت عدم برخورد خودرو و یا تصادف شدید عمر مفید بالایی دارد و پس از مدت اعلامی از طرف کارخانه پس از سرویس کلی و اورهال مجدد همانن روز اول به کار خودش ادامه میدهد

خرابی های رایج راهبند دفنی چیست؟

خرابی پمپ ها و یا جکهای داخل بدنه در صورت کارکرد خارج از استاندارد از خرابی های رایج راهبند road blocker میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *