عمومی

اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای

اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای را می‌توانیم در انواع راهبند‌های میله‌ای مشاهده کنیم. به عبارت دیگر این اجزای تشکیل دهنده است که سبب می‌شود تا کل محصول به شکل صحیح فعالیت کند. اگر تنها یکی از اجزا دارای مشکل باشد می‌توانیم مشاهده کنیم که کل سیستم به صورت صحیح فعالیت نخواهد کرد.

برای این مورد باید بدانید اجزای اصلی راهبند‌های میله‌ ای کدامند و هر کدام چه نقشی در تولید انواع راهبندها بر عهده خواهند داشت. در این متن به معرفی راهبند‌های میله‌ای خواهیم پرداخت و اجزای تشکیل دهنده آن را نیز بررسی می‌کنیم. در این حالت می‌توانید برای خرید بهترین نمونه راهبند اقدام کنید.

اجزای تشکیل دهنده راهبند میله ای
اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای

راهبند‌های میله‌ای چه نوع راهبندی است؟

اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای در کنار یکدیگر سبب ساخته شدن راهبند‌های میله‌ای خواهند شد. در جلوی درب بیمارستان ها، ارگان‌های دولتی و… علامت ایست را مشاهده خواهید کرد. گاهی تنها علامت ایست نیست و از راهبند‌ها برای این مورد استفاده شده است.

به این نمونه محصول که توسط بازویی خاص بالا و پایین می‌شود و حد و حدود رفت و آمد را تعیین می‌کند، راهبند‌های اهرمی و یا راهبند‌های میله‌ای گفته می‌شود. این محصول دارای انواع مختلفی است. همچنین اجزای اصلی راهبند‌های میله‌ای یکسان هستند و برخی از اجزا در انواع مختلف با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

انواع راهبند‌های میله‌ای کدامند؟

راهبند‌های میله‌ای را می‌توانیم به دو دسته هیدرولیکی و راهبند مکانیکی تقسیم‌بندی کنیم. قطعا می‌دانید که اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای در هر دو نمونه با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

نمونه هیدرولیکی به وسیله فشار روغن موجود در مخزن حرکت خواهد کرد و سبب بالا و پایین رفتن بازوی راهبند خواهد شد. در نمونه مکانیکی دخالت انسان تاثیر خواهد داشت و این مورد سبب بالا و پایین رفتن بازوی متحرک این محصول توسط موتور خواهد شد.

انواع راهبند
انواع راهبند

راهبند میله‌ای هیدرولیک و اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای معرفی شده کدامند؟

در نمونه راهبند میله‌ای هیدرولیکی از الکتروموتور‌ها و پمپ‌ها استفاده می‌شود. مخزن روغن و فنر بالانس را نیز در این نمونه مشاهده خواهیم نمود. این محصول در حین بالا و پایین نمودن خود در این حالت فشار کمتری را تحمل خواهد کرد.

چشمی، فلاشر، فتوسل، کی سوئیچ، میله یا بوم، صفحه پلیت نیز از دیگر اجزای تشکیل دهنده راهبرد میله‌ای هیدرولیکی است. در نظر داشته باشید برخی از اجزا مانند کی سوئیچ، فتوسل، فلاشر و… ممکن است در پکیج کلی در حین فروش موجود نباشد. در این حالت باید برای خرید این نمونه محصولات اقدام نمایید.

به برند و پیک خریداری شده خود در زمان انتخاب راهبند هیدرولیک توجه کنید

در زمان خرید راهبند هیدرولیکی به اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای انتخابی خود در پکیج توجه نمایید. بسیاری از موارد به حالت انتخابی می‌باشند و شما می‌توانید بر اساس نیاز برای خرید نمونه‌ای از آن‌ها اقدام نمایید.

در همه این نمونه پکیج‌ها می‌توانیم در حالت کلی بنده راهبند، صفحه پلیت، میله راهبند، ریموت و رسیور را در این نمونه پکیج‌ها مشاهده نمایید.

راهبند‌های مکانیکی و اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای کدامند؟

از اجزای اصلی راهبند‌های میله‌ای در این نمونه می‌توانیم به موارد مهم زیر اشاره کنیم. هر کدام از این موارد به تنهایی وظیفه‌ای را نیز بر عهده خواهند داشت:

  1. موتور
  2. گیربکس
  3. کلید خلاص کن
  4. میله راهبند
  5. سوئیچ
  6. فتوسل
  7. فلاشر
  8. صفحه پلیت
  9. فنر تعادل

در نظر داشته باشید این موارد اجزای اصلی نمونه مکانیکی هستند و در زمینه نداشتن روغن با یکدیگر برای نیروی ابتدایی حرکت متفاوت خواهند. در بسیاری از موارد در زمان خرید باید به نیاز خود و تعداد عبور و مرور توجه نمایید. در این حالت می‌توانید نمونه مورد نظر را با توجه به نیاز خود خریداری نمایید.

تاثیر برند در اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای چیست؟

برند‌های تولید کننده در دو نمونه میله‌ای هیدرولیکی و میله‌ای مکانیکی موظف هستند وسایل نامبرده و اصلی را در پکیج قرار دهند. در این حالت می‌توانیم عنوان کنیم که گاهی برند‌ها محصولات و کالاهای اضافی‌تری را به راهبند برای سهولت استفاده اضافه نموده اند.

برای نمونه در برند سه آ ریسه ال‌ای دی روی بازو نیز موجود خواهد بود. در این حالت توجه بیننده از چند متر جلوتر به این نمونه راهبند‌ها جلب خواهد شد. بسیاری از برند‌ها نیز این نمونه محصولات را به صورت تکی نیز می‌فروشند و می‌توانید برای خرید آن‌ها اقدام نمایید.

اجزای اصلی راهبند میله ای
اجزای اصلی راهبند میله ای

برای انتخاب بهترین راهبند به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

بعد از آنکه درک نمودید تفاوت میان این دو نمونه راهبند چیست و اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای کدامند باید بدانید که هر کدام از راهبند‌ها چه ویژگی‌هایی دارند. می‌توانیم عنوان کنیم در زمان انتخاب نوع راهبند میله‌ای بهتر است دو نکته را در نظر داشته باشید. یکی از نکات تعداد تردد و عبور و مرور از این محصول است و دومین نکته نیز سرعت بالا و پایین شدن میله بازویی محصول خواهد بود.

علمک راهبند به عنوان یکی از اجزای اصلی راهبند‌های میله‌ای چه وظیفه‌ای دارند؟

علمک‌ها یکی از اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای هستند و معمولا به بازوی اصلی نصب شده به زمین متصل است. در این حالت با نور ال‌ای دی موجود در این علمک فردی که به ایست بازرسی و شما نزدیک خواهد شد می‌تواند آن را به وضوح ببیند و چند متر عقب‌تر بایستد.

در عملیات‌های متنوع عمرانی و… نیز از این محصول استفاده خواهد شد. این علمک در این نمونه محصول از جنس آلومینیومی می‌باشد و معمولا مقاومت متوسطی را دارا می‌باشد. شما با در نظر داشتن این موارد می‌توانید برای خرید این محصول اقدام کنید.

در زمان خرید اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

برای خرید اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای و یا پکیج اصلی راهبند میله‌ای باید به نکات بسیار زیادی مانند کیفیت توجه کنید. کیفیت محصول به معنی کیفیت بالابر در زمان بالا و پایین رفتن آن است.

همچنین در این زمینه سرعت نیز بسیار مهم خواهد بود. تصور کنید قصد دارید با سرعت از یک راهبند عبور کنید ولی باید دقایقی را پشت این نمونه راهبند‌ها برای بالا رفتن سپری کنید. اجزای تشکیل دهنده در تعیین کیفیت نهایی و کلی تاثیر گذار خواهند بود.

آیا می‌توانیم برای تعویض این اجزا اقدام کنیم؟

در صورت نیاز می‌توانید برای تغییر اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای اقدام نمایید. هر محصولی ممکن است بعد از گذشت چند مدت دچار ایراد شود. در این حالت باید از متخصصین درخواست نمایید تا برای تعمیر این نمونه محصولات اقدام کنند.

همچنین بهتر است در ابتدای امر برای نصب کلی نیز از متخصصین کمک دریافت نماید. در این حالت با نحوه کارکردن با این نمونه راهبند‌ها به صورت کلی آشنا خواهید شد.

کلام نهایی و نتیجه گیری

با توجه به مواردی که در خصوص اجزای تشکیل دهنده راهبند میله‌ای عنوان نمودیم، می‌توانید برای خرید این محصول و نصب آن توسط متخصصین اقدام نمایید. در این حالت می‌توانید از بهترین برند‌های موجود که اجزای کامل‌تری را در اختیار شما قرار میدهند برای خرید اقدام نمایید.

آیا میتوان قطعات راهبند را به صورت جداگانه خرید؟

بله تمام ی قطعات راهبند هایی که از برند های مطرح دنیا باشد امکان خرید جداگانه را دارد

قطعات و خدمات راهبند را از کجا میتوان تهیه کرد ؟

دیجی دی اس سی نماینده خدمات راهبندهای بی اف تی و راهبند فک و راهبند فادینی وراهبند بتا و کلیه برندهای راهبند بازار ایران امکان ارائه قطعات و خدمات را به صورت سریع دارا میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *