عمومی

تفاوت راهبندهای میله ای و ستونی چیست؟

دو تیپ راهبند وجود دارد راهبند امنیتی و راهبند حفاظتی. در این مقاله میخواهیم به بررسی تفاوت راهبندهای میله‌ای و ستونی اشاره کنیم.

برای خرید راهبند اتوماتیک روی لینک کلیک کنید

آنچه در این آموزش یاد میگیرید:

راهبند ستونی چیست؟

راهبند‌های امنیتی یا همان ضد ترور به راهبند ستونی یا بولارد گفته میشود.
راهبند‌های ستونی مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد و میتواند برای مثال خودرویی با سرعت ۷۰ کیلومتر و وزن ۷ تن را نه تنها متوقف بلکه منهدم کند.

در این نوع راهبند‌ها به این شکل عمل میکند که یک ستون فولادی با قطر مثلاً ۳۰ سانتی متر به ارتفاع ۶۰ سانت از داخل زمین بیرون می‌آید.
نکته قابل توجه در این راهبند‌ها این است که برای یک دهانه ۴ متری باید بین ۳ تا ۴ سیلندر در نظر گرفته شود تا بتوانیم پوشش کاملی از محل مورد نظر داشته باشیم.

این نوع راهبند‌ها مناسب جهت جلوگیری از ورود نفر و یا موتور سیکلت نیست و فقط میتوان روی آن‌ها به عنوان مانعی در برابر ورود خودرو حساب کرد.

از نقاط قوت این نوع راهبند میتوان به استحکام بالا و کارکرد مجدد پس از ضربه اشاره کرد.
نقطه ضعف آن‌ها قیمت فوق العاده بالا و نیاز به کنده کاری و پی ریزی جهت نصب راهبند و همچنین سفارشی بودن آن‌ها جهت تحویل به مشتری نام برد.

راهبند میله ای چیست؟

راهبند میله‌ای که همان راهبند‌های حفاظتی می‌باشند راهبند‌هایی هستند که به اندازه دهانه ورودی می‌توانیم طول میله برای آن‌ها انتخاب کنیم.
این‌گونه راهبند‌ها در مقابل ضربه به میله مقاومت چندانی ندارند و ومعمولا میله کج شده و یا می‌شکند.

اینگونه راهبند‌ها برای پارکینگ‌های عمومی و یا اداری و تجاری استفاده میشوند.
از مزایای آن‌ها نسبت به راهبند ستونی میتوان به نصب آسان و هزینه پایین اشاره کرد.

البته چون نوع استفاده از راهبند ستونی و میله‌ای کاملاً متفاوت است شاید مقایسه این دو تیپ راهبند درست نباشد ولی در مطلب فوق ما سعی کردیم توضیحات کلی در رابطه با این دو نوع راه بند بیان کنیم تا اگر به دنبال خرید راهبند هستید نسبت به نیازتان انتخاب درستی داشته باشید.

برای تعمیر راهبند میله‌ای و ستونی روی لینک کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *