عمومی

تفاوت راهبندهای میله ای و ستونی چیست؟

تفاوت راهبندهای میله ای و ستونی

دو تیپ راهبند وجود دارد راهبند امنیتی و راهبند حفاظتی. در این مقاله میخواهیم به بررسی تفاوت راهبندهای میله ای و ستونی اشاره کنیم.

توضیح در مورد راه بند ستونی

راهبند های امنیتی یا همان ضد ترور به راهبند ستونی یا بولارد گفته میشود.
راهبند های ستونی مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد و میتواند برای مثال خودرویی با سرعت 70 کیلومتر و وزن 7 تن را نه تنها متوقف بلکه منهدم کند.

در این نوع راهبند ها به این شکل عمل میکند که یک ستون فولادی با قطر مثلاً 30 سانتی متر به ارتفاع 60 سانت از داخل زمین بیرون می آید.
نکته قابل توجه در این راهبند ها این است که برای یک دهانه 4 متری باید بین 3 تا 4 سیلندر در نظر گرفته شود تا بتوانیم پوشش کاملی از محل مورد نظر داشته باشیم.

این نوع راهبند ها مناسب جهت جلوگیری از ورود نفر و یا موتور سیکلت نیست و فقط میتوان روی آنها به عنوان مانعی در برابر ورود خودرو حساب کرد.

از نقاط قوت این نوع راهبند میتوان به استحکام بالا و کارکرد مجدد پس از ضربه اشاره کرد.
نقطه ضعف آنها قیمت فوق العاده بالا و نیاز به کنده کاری و پی ریزی جهت نصب راهبند و همچنین سفارشی بودن آنها جهت تحویل به مشتری نام برد.

توضیح در مورد راه بند میله ای

راهبند میله‌ای که همان راهبند های حفاظتی می‌باشند راهبند هایی هستند که به اندازه دهانه ورودی می توانیم طول میله برای آنها انتخاب کنیم.
این‌گونه راهبند ها در مقابل ضربه به میله مقاومت چندانی ندارند و ومعمولا میله کج شده و یا می‌شکند.

اینگونه راهبند ها برای پارکینگ های عمومی و یا اداری و تجاری استفاده میشوند.
از مزایای آنها نسبت به راهبند ستونی میتوان به نصب آسان و هزینه پایین اشاره کرد.

البته چون نوع استفاده از راهبند ستونی و میله ای کاملاً متفاوت است شاید مقایسه این دو تیپ راهبند درست نباشد ولی در مطلب فوق ما سعی کردیم توضیحات کلی در رابطه با این دو نوع راه بند بیان کنیم تا اگر به دنبال خرید راهبند هستید نسبت به نیازتان انتخاب درستی داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =