عمومی

تیغه کرکره شفاف و پلی کربنات چیست ؟ + فیلم مقایسه

یکی از دغدغه‌های همه مردم از گذشته تا به امروز ایجاد امنیت برای کسب و کار و خانواده‌ی خود می‌شود. استفاده از کرکره در مغازه‌ها یکی از گزینه‌های ایجاد حس امنیت می‌باشد. در زمان‌های گذشته از متریال‌های گوناگونی برای کرکره‌ها استفاده می‌شد، ولی امروزه استفاده از تیغه کرکره پلی کربنات شفاف موجب ایجاد ظاهری مدرن و زیبا شده است. همین موضوع توانسته است که تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات، از طرفداران زیادی برخوردار شود. تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات به دلیل موادی که در تهیه‌ی آن‌ها استفاده شده اند، در نوع شفاف و یا رنگی هستند. این تیغه‌های معمولا دارای ۴ طیف رنگی می‌باشند که به شرح زیر هستند:

 • تیغه کرکره‌های شفاف یا همان سفید رنگ
 • تیغه کرکره‌های عسلی
 • تیغه کرکره‌های دودی
 • تیغه کرکره‌های سرخی
کرکره پلی کربنات شفاف برای مغازه
کرکره پلی کربنات شفاف برای مغازه

عموما استفاده از تیغه کرکره‌های شفاف بسیار رایج می‌باشند. این تیغه‌ها در ابعاد مشخصی تولید می‌شوند و در بین این تیغه‌های شفاف برخی اتصالات از جنس آلومینیوم و یا استیل استفاده می‌شود. مدل‌های تیغه کرکره‌های پلی کربناتی که در آن از اتصالات آلومینیومی استفاده شده است، ارزان قیمت‌تر از مدل‌هایی است که از اتصالات استیل استفاده شده است. مدل‌هایی که از اتصالات آلومینیومی استفاده می‌کنند، هم شکیل‌تر هستند و هم بعد از مدت زمانی شکم نمی‌دهند و از فرم خارج نمی‌شوند.

ابعاد تیغه‌های پلی کربنات به چه صورت است؟

تیغه‌های پلی کربنات از ابعاد مختلفی برخوردار است و بسته به نوع کارخانه‌ی سازنده، ابعاد آن تغییر پیدا می‌کند. از جمله ابعاد استانداردی که برای تیغه‌های پلی کربنات در نظر گرفته می‌شود، می‌توان به ابعاد زیر اشاره کرد:

 • تیغه‌های یک میلی متری
 • تیغه‌های دو میلی متری
 • تیغه‌های چهار میلی متری

ابعاد و اندازه‌ی تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات، با توجه به نوع کاربری و ابعاد کلی کرکره، اندازه‌های تیغه کرکره انتخاب می‌شوند.

برای تعمیر و خدمات سرویس کرکره برقی روی لینک کلیک کنید

ریل‌ها و موتورهای استفاده شده در تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات چه نوع موتوری می‌باشد؟

به دلیل وزن بالای کرکره‌های پلی کربنات، موتورهای مورد استفاده در کرکره‌های شفاف حتما باید از نوع ساید باشد. چون موتورهای به غیر از ساید در این کرکره‌ها جوابگو نمی‌باشد. استفاده از موتورهای توبولار در کرکره‌های پلی کربنات اشتباه می‌باشد، چون این کار موجب می‌شود که کرکره‌های شفاف خیلی سریع آسیب دیده و خراب شوند.
ریل‌های مورد استفاده در تیغه‌های پلی کربنات، ریل‌های فلزی لبه ۱۰ می‌باشد. امکان استفاده از ریل‌های غیر از این ریل‌ها به هیچ عنوان امکان‌پذیر نمی‌باشد. چون انتهای تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات در ریل‌هایی که قطرشان نازک‌تر گیر می‌کند.

مواد به کار رفته شده در تیغه‌ی کرکره‌های شفاف یا پلی کربنات چه موادی هستند؟

مواد به کار رفته شده در تیغه‌های مختلف می‌باشند. امروزه در بازار فروش، تیغه‌های کرکره‌ی شفاف ساخته شده از مواد آلمانی، ایرانی، چینی و تایوانی موجود می‌باشند. قیمت‌های هر کدام از این تیغه‌ها متناسب با کیفیتی که دارند، تعیین می‌شوند. بهترین مواد اولیه‌ی به کار رفته شده در تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات، متعلق به تیغه‌هایی است که با مواد آلمانی تهیه شده اند. به صورت کلی می‌توان گفت که تیغه‌های پلی کربنات از قیمت بالایی برخوردار هستند. قیمت این تیغه‌ها دو و نیم برابر کرکره‌های معمولی می‌باشد.

البته می‌توان تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات را می‌توان به صورت تلفیقی هم به کار برد. به این صورت که بخشی از کرکره را می‌توان از تیغه‌های آلومینیومی استفاده کرد و بخشی از آن را از تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات استفاده نمود. استفاده‌ی تلفیقی از تیغه‌های آلومینیومی و شفاف ظاهری شکیل‌تر و جذاب‌تر به کرکره می‌بخشد. تیغه‌های انتهای این کرکره‌ها مانند دیگر کرکره‌ها از نوع آلومینیومی می‌باشد. تیغه‌هایی که دور شفت می‌چرخند، از نوع آلومینیوم می‌باشند. چون اگر از تیغه‌های پلی کربنات برای دور شفت استفاده شود، تیغه‌های پلی کربنات به صدا می‌افتند. تیغه‌های پلی کربنات وزن بالایی را دارند، به این صورت که، در هر متر مکعب، وزن تیغه‌های کرکره‌ی پلی کربنات ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم می‌باشند. وزن بالای این کرکره‌ها مربوط به اتصالات آلومینیومی و استیل به کار رفته در آن می‌باشد.

کرکره پلی کربنات شفاف برای دفتر
کرکره پلی کربنات شفاف برای دفتر

ضریب امنیت و حفاظت تیغه‌های کرکره‌ی پلی کربنات چه اندازه است؟

ضریب امنیت و حفاظت تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات خیلی بالا می‌باشد. به این صورت که می‌توان گفت یکی از محکم‌ترین و مستحکم‌ترین و ایمن‌ترین کرکره‌هایی که در دنیا وجود دارند، کرکره‌های پلی کربنات هستند. این کرکره‌ها به کرکره‌ی ضد گلوله هم معروف می‌باشند. کرکره‌ی پلی کربنات مقاومت خیلی بالایی را در برابر انواع ضربه‌های محکم دارد. دلیل این مقاومت و استحکام بالای تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات، جنس تیغه و لولاهای به کار رفته در آن است. این کرکره‌ها مقاومت خیلی بالایی را هم در مقابل آتش دارند. در جاهایی که نیاز به نور و دید دارند، از تیغه‌های پلی کربنات استفاده می‌کنند.

مزیت‌های استفاده از تیغه کرکره شفاف یا پلی کربنات در چیست؟

 • کارکرد بدون صدا
 • ایجاد جلوه‌ای زیبا و شیک
 • ضد گلوله
 • کارکرد بی‌صدا
 • مقاوم در مقابل ضربه
 • تیغه‌های شفاف نسوز و بدون تغییر رنگ
 • مقاومت بالا در برابر اشعه‌ی یو وی و تابش نور مستقیم خورشید
 • عدم نفوذ رطوبت و آب باران به داخل
 • امنیت بسیار بالا
 • امکان سفارش و تولید تیغه‌ها در انواع رنگ‌های مختلف
 • امکان حکاکی لوگو با لیزر بر روی تیغه‌ها
 • امکان سفارش در شکل‌های مختلف
 • مقاوم در برابر انواع ضربه
Picture3 2

برای مشاهده ی انواع کرکره برقی روی لینک کلیک کنید

طول عمر مفید تیغه پلی کربنات شفاف چقدر است؟

تیغه کرکره پلی کربنات یا همان تیغه شفاف طول عمر بالایی دارد در صورتی که تیغه از مواد اولیه آلمانی تولید شده باشد به جرات میتوان گفت طول عمری برابر با 10 تا 15 سال را دارد در صورتث که از مواد اولیه پتروشیمی تولید شده باشد خود تیغه پلی کربنات خراب نمیشود ولی مشکل تغییر رنگ درتیغه شفاف وجود خواهد داشت

تیغه پلی کربنات شفاف برای چه جاهایی مناسب است؟

تیغه پلی کربنات برای مکانهایی که نیاز به دیده شدن داخلی دارند و یا مکانهایی که نیاز به نور پشت کرکره دارند از تیغه های پلی کربنات استفاده میشود
در بعضی از پروژه ها هم زیبایی تیغه شفاف برای کارفرما مهعم بوده پس میتوان به سراغ تیغه پلی کربنات رفت .
بانکها نیز از امکانی هستند که تیغه پلی کربنات برای آنها اجباری بوده به دلیل اینکه داخل بانک در شب دید داشته باشد

آیا تیغه پلی کربنات شفاف طرح یا رنگ بندی دارد؟

بله تیغه های پلی کربنات داری رنگ بندی هستند برای مثال
تیغه پلی کربنات شفاف – تیغه پلی کربنات مشکی – تیغه پلی کربنات عسلی – تیغه پلی کربنات دودی از رنگهای موجئ تیغه شفاف میباشد

آیا امکان استفاده از تیغه پلی کربنات و آلومینیومی با هم وجود دارد ؟

امکان ایتفاده تیغه پلی کربنات و آلومینیوم وجود دارد و به این مدل کرکر هتیغه ترکیبی گفته میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *