عمومی

نصب راهبند میله ای چگونه است؟

راهبند میله‌ای جهت ورود و خروج و ایجاد نظم در تردد خودرو ها، در اکثر پارکینگ‌های مسکونی، سازمان ها، فروشگاه‌ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از انتخاب و خرید راهبند میله‌ای یا راهبند پارکینگی، نوبت به مرحله نصب راهبند میله ای می‌رسد. با توجه به اهمیت استفاده از این راهبند ها، در این مقاله سعی داریم به آموزش نصب راهبند میله‌ای بپردازیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.


به طور کلی جهت راه اندازی و نصب راهبند میله‌ای سه مرحله اصلی وجود دارد. اولین مرحله آماده کردن فونداسیون و نصب صفحه پلیت می‌باشد. پس از آن باید جهت نصب و راه اندازی راهبند اقدام کنید. در مرحله آخر، نصب و هماهنگی نرم‌افزار‌های لازم و آموزش آن‌ها حائز اهمیت می‌باشد.

اولین اقدامی که جهت نصب راهبند میله‌ای باید انجام داد، چه می‌باشد؟

جهت نصب راهبند میله‌ای در اولین مرحله باید یک صفحه پلیت به روی زمین مستقر گردد. در واقع تمام راهبند‌ها یک صفحه پلیت دارند که این صفحه پلیت در داخل زمین کار گذاشته می‌شود. برای نصب آن، ابتدا یک حفره داخل زمین ایجاد می‌کنند. عمق حفره حداقل باید ۴۵۰ میلیمتر باشد.

پس از این که حفره ایجاد گردید، دو عدد لوله انعطاف‌پذیر در داخل فونداسیون قرار می‌دهند. اصطلاحا فونداسیون و بتن ریزی در اولین مرحله، جهت نصب راهبند میله‌ای جزو الزامات می‌باشد. پس از آن صفحه پلیت را در داخل بتن قرار می‌دهند. هنگامی که بتن خشک شد، می‌توان راهبند را به روی صفحه پلیت نصب کرد.

طریقه نصب راهبند میله‌ای به روی صفحه پلیت به چه صورت می‌باشد؟

آموزش نصب راهبند میله‌ای به روی صفحه پلیت بسیار ساده می‌باشد. به راحتی می‌توانید راهبند را به روی پیچ‌هایی که از صفحه پلیت بیرون آمده است، نصب کنید. جهت نصب راهبند میله‌ای می‌توان از این روش استفاده کرد. البته این روش مقداری زمان بر می‌باشد.

ابتدا باید تکنسین جهت ایجاد فونداسیون و بتن ریزی به محل مورد نیاز مراجعه کند. پس از ۳ الی ۵ روز، متناسب با شرایط آب و هوایی، زمانی که فونداسیون کامل خشک شده بود، امکان نصب راهبند میله‌ای وجود خواهد داشت.

آیا می‌توان صفحه پلیت را به صورت آماده تهیه کرد؟

یک راه بسیار سریع جهت نصب راهبند میله‌ای این است که زمانی که قصد خرید راهبند دارید، ابتدا یک صفحه پلیت که به راحتی می‌توان پیدا کرد، در محل مربوطه نصب کنیم. شما می‌توانید صفحه پلیت را در محدوده‌ای که قرار است راهبند نصب شود، قرار دهید.

پس از نصب صفحه پلیت، تکنسین مربوطه به روی شاخی‌هایی که روی صفحه پلیت توسط میلگرد ایجاد شده است، به نصب راهبند میله‌ای می‌پردازد و به سادگی راهبند را به میلگرد‌ها جوش می‌دهد. این روش از این نظر بهتر است که اگر بتن ریخته شود و ناترازی به وجود آید، می‌توان صفحه پلیت را در حین نصب راهبند میله ای، با انجام حرکاتی به سمت بالا و پایین، تراز کنند. به عبارتی دقت کنند که راهبند کاملا صاف نصب شود و کج نباشد.

نصب تجهیزات داخلی راهبند
نصب تجهیزات داخلی راهبند

نکات مهم جهت آموزش نصب راهبند میله‌ای چه می‌باشد؟

مهمترین نکته جهت آموزش نصب راهبند میله ای، انجام بتن ریزی صحیح صفحه پلیت راهبند می‌باشد. به این دلیل که راهبند موقع بالا رفتن، زیاد تکان می‌خورد و امکان دارد به مرور زمان، صفحه پلیت شل گردد و از جای خود در بیاید. با توجه به اهمیت این مرحله، از کارشناس واحد نصب درخواست کنید تا مطابق دستورالعمل‌های لازم، به نصب صفحه پلیت بپردازد.

از دیگر نکاتی که جهت نصب راهبند میله‌ای بسیار مهم می‌باشد، استقرار تجهیزات در محل نصب می‌باشد. زمانی که قطعات مورد نیاز جهت نصب راهبند تامین شد، تکنسین مربوطه از سوی شرکت اعزام می‌شود و اقدام به نصب راهبند می‌کند.

متناسب با تجهیزات جانبی و درخواست کاربر، نصب این سیستم انجام می‌گردد. اگر به تجهیزات جانبی دیگری مانند دوربین پلاک خوان، چراغ راهنما و غیره نیاز داشته باشید، می‌توانید جهت نصب هر یک از آن‌ها با تکنسین شرکت، هماهنگ کنید.

استقرار صفحه پلیت جهت نصب راهبند
استقرار صفحه پلیت جهت نصب راهبند

نصب فتوسل یا چشمی راهبند به چه صورت می‌باشد؟

جهت نصب فتوسل یا چشمی راهبند، نیاز داریم کف زمین متناسب با متراژ راهبند کنده شود. پیش از نصب راهبند میله ای، باید لوله‌گذاری درون زمین انجام گیرد. این لوله‌ها می‌توانند، لوله‌های شلنگ آب یا لوله‌های برق یا هر چیز دیگری باشند. نکته حائز اهمیت در این قسمت این است که صفحه پلیت باید در برابر وزن خودرویی که قرار است از روی آن رد شود، مقاوم باشد.

پس از انجام لوله گذاری، یک سر سیم به سمت سر میله نصب می‌گردد و سر دیگر آن، از زیر صفحه پلیت به داخل راهبند متصل می‌گردد.

در حقیقت نصب فتوسل یکی از مهمترین مراحل نصب راهبند میله‌ای می‌باشد. می‌توانیم از یک سیم زوجه که یا ۲ زوج باشد یا ۴ زوج، جهت نگهداری برق فتوسل به روی پایه نگهدارنده استفاده کنیم.

یک برق ۲۲۰ ولتی نیاز داریم که می‌توان از برق عمومی آن را دریافت کرد. اگر بخواهیم برای اتاق حراست و نگهبانی، علاوه بر ریموت، یک کلید باز و بسته در نظر بگیریم، یک سیم زوجی را می‌توان در ورودی اتاق نگهبانی در قسمتی که اپراتور قرار دارد، نصب کرد.

آیا جهت نصب راهبند میله‌ای می‌توان از تجهیزات اضافی دیگر هم استفاده کرد؟

به طور کلی جهت نصب راهبند میله‌ای اصولی که لازم بود، بیان کردیم. اکنون برخی دیگر از تجهیزات وجود دارند که می‌توان آن‌ها را به روی سیستم راهبند نصب کرد. برای مثال اگر بخواهیم کنترل تردد خودرویی داشته باشیم، می‌توانیم با قرار دادن یک کابل شبکه از محل راهبند تا جایی که کنترل قرار است صورت بگیرد، به سمت رادار ها، سیم کشی کنیم. به طور معمول محل نصب کنترل تردد خودرویی، در اتاق حراست یا نگهبانی می‌باشد.

نصب راهبند میله ای توسط تکنسین
نصب راهبند میله ای توسط تکنسین

راه اندازی اولیه راهبند، پس از نصب راهبند میله‌ای به چه صورت می‌باشد؟

پس از آموزش نصب راهبند میله ای، راه اندازی اولیه دستگاه‌های راهبند بسیار مهم می‌باشد. این نکته را فراموش نکنید که پیش از راه اندازی، ابتدا باید از بالانس بودن فنر اطمینان داشته باشید.

برای این منظور، ابتدا راهبند را در حالت خلاص قرار دهید. پس از آن میله را به صورت نیمه باز حرکت دهید و آن را رها کنید. فنر باید توانایی ثابت نگه داشتن میله را داشته باشد. اگر میله به سمت بالا و پایین حرکت کرد، فنر را تنظیم کنید.

در مرحله بعدی باید از نحوه سیم کشی صحیح مرکز کنترل اطمینان داشته باشید. هنگامی که برای اولین بار دستگاه را به برق متصل می‌کنید، اگر عبارت so را به صورت چشمک زن مشاهده کردید، یعنی دستگاه به درستی راه اندازی نشده است.

از آن جایی که جهت نصب و راه اندازی راهبند‌ها باید تمام نکات اصولی در نظر گرفته شود، در صورت نداشتن اطلاعات کافی از انجام هر گونه اقدامی که ممکن است موجب نصب اشتباه راهبند گردد، به طور جدی خودداری بفرمایید.

نصب راهبند میله ای چقدر زمان میبرد؟

در صورت انجام زیر سازی از قبل نصف روز زمان مورد نیاز نصب راهبند میله ای است ولی در صورت عدم وجود زیر سازی باید زیر سازی و لوله گذاری و سیم کشی انجام شود و کف سازی و بتن ریزی برا ینصب راهبند انجام شود که خود یک روز زمان میبرد پس از خشک شدن بتن ( 2 تا 3 روز ) در مدت زمان نصف روز نصب راهبند انجام میشود

آیا نصب راهبند میله ای نیاز به یک متخصص دارد؟

هر کاری و پروژه ای در صورتی که بخواهیم درست انجام پذیرد و مشکلاتی در دراز مدت برای ان پیش نیاید باید از نیروی دوره دیده و متخصص آن شغل استفاده کرد در صورت نیاز به تکنسین متخصص راهند جهت نصب و یا خدمات و سرویس راهبند با پشتیبانی دیجی دی اس سی تماس حاصل فرمائید تا در کمترین زمان ممکن اعزام نیروی متخصص انجام پذیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *