عمومی

بهترین برندهای راهبند اتوماتیک

بهترین برندهای راهبند اتوماتیک

راهبند‌های اتوماتیک یا تولید ایران می‌باشد و یا بیشتر تولید کشور ایتلیا که در این مقاله به بررسی بهترین برندهای راهبند اتوماتیک می‌پردازیم.
همچنین پیشنهاد میکنیم اگر به دنبال خرید راهبند هستید حتما محصولات ما را دیده و با ما تماس بگیرید تا به صورت کامل شمارا راهنمایی کنیم.

راهبند‌های پارکینگی خارجی از سال ۱۹۵۵ شروع به تولید و طراحی شد
صنعت اتوماسیون راهبند‌ها به طور کلی توسط کشور ایتالیا پایه‌گذاری شد

برند‌هایی مانند سئا ایتالیا و یا فادینی ایتالیا و فک ایتالیا و همچنین بی‌اف تی ایتالیا و یا برند نایس ایتالیا از پرچمداران این صنعت در دنیا می‌باشند
برند‌هایی همچون بنبنکا ایتالیا و وی ۲ و… نیز با فاصله از برند‌های گرید آ در حال تولید و صادرات به اقصی نقاط دنیا می‌باشند.

در این مقاله در مورد برند‌های اتوماسیون به تفکیک به بررسی می‌پردازیم

بهترین برندهای راهبند اتوماتیک خارجی

Sea ایتالیا

کارخانه سئا با توجه به رباتیک بودن کل خط تولید و واحد قوی طراحی و توسعه از برند‌های مطرح اتوماسیون در دنیا می‌باشد و بهترین راهبند ستونی و راهبند میله‌ای را تولید میکند.

شرکت فوق با تولید انواع راهبند‌های الکترومکانیک و هیدرولیک در قدرت‌ها و طول میله‌ای ۳ تا ۷. ۵ متر همچنین طراحی راهبند‌های فوق سریع سرعت بالا و یا راهبند‌های خاص برای تردد‌های هیچ ورودی را بدون راهبند نمی‌گذارد و تمامی ورودی‌ها را می‌توان با تولیدات شرکت سئا اتوماتیک کرد.

رند سئا در ایتالیا گارانتی مادام العمر بوده و در ایران با گارانتی ۳۶ ماهه یا ۴۸ ماهه عرضه می‌گردد.

Fadini ایتالیا

برند فادینی از پیشگامان صنعت اتوماسیون است و از عجایب این کارخانه تولید صفر تا صد تمامی قطعات حتی پیچ در خود کارخانه در شهر ورونا ایتالیا می‌باشد.
برند فادینی تنها به تولید راهبند‌های هیدرولیک می‌پردازد و راهبند‌های الکترومکانیک را هیچ وقت تولید نکرده است در نتیجه برند فوق از قیمت بالایی برخوردار بوده ولیکن کیفیت ساخت خوبی دارد.

راهبند‌های تجاری یا اداری و صنعتی همچنین راهبند‌های پرسرعت از جمله محصولات برند فادینی ایتالیا می‌باشد.
از نقاط ضعف فادینی می‌توان به هزینه بالای سرویس و تعمیرات آن اشاره کرد که با توجه به هیدرولیک بودن سیستم و خرابی دیرهنگام آن شاید بتوان از این مورد چشم پوشی کرد.

برند در ایتالیا و ایران با گارانتی ۳۶ ماهه عرضه می‌گردد.

Faac ایتالیا

برند فک ایتالیا از قدیم به عنوان برندی با کیفیت ولی با قیمت بالا شناخته می‌شود
محصولان فک در مدل‌های هیدرولیک و مکانیک قابل عرضه بوده و تقریباً می‌توان گفت ورودی نیست که راهبندی برای آن در برند فک مناسب آن پیدا نشود.
راهبند‌های فک با طول میله‌های از ۳ متر تا ۶ متر طراحی و تولید شده و تمامی سیستم‌های در مرحله کنترل کیفیت قوی تأیید می‌شود و بعد راهی بازار‌های جهانی می‌گردد.

شاید ایرادی که بتوان به راهبند‌های برند فک گرفت هزینه بالای تعمیرات و قطعات یدکی آن باشد که نسبت به مکانیکی بودن آن خیلی جای تعجب دارد ولی خوب در مدل هیدرولیک با توجه به نوع سیستم و هیدرولیک بودن آن قابل قبول می‌باشد.

راهبند‌های فک در ایتالیا و ایران با گارانتی ۴۸ ماهه عرضه می‌گردد.

BFT ایتالیا

شرکت بی‌اف تی از برند‌های خوب بازار جهانی بوده و راهبند‌های تولیدی این شرکت در مدل‌های مکانیک عرضه می‌گردد.

با توجه به سیاست برند بی‌اف تی مبنی بر کاهش مصرف انرژی بیشتر راهبند‌های برند بی‌اف تی با موتور‌های ۲۴ ولت عرضه می‌گردد که هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی شده و هم می‌توان با توجه به موتور‌های استفاده شده از باتری پشتیبان جهت مواقع قطع برق استفاده کرد که خود این موضوع به عنوان آپشن در نظر گرفته شده و حق انتخاب به مشتری داده می‌شود.
راهبند‌های بی‌اف تی با طول میله ۴ متر تا ۶ متر قابل انتخاب است

از معایب راهبند‌های ۲۴ ولت بی‌اف تی می‌توان به هزینه‌های بالای تعمیرات و همچنین هزینه بالاتر خود نسبت به راهبند‌های ۲۲۰ ولت راهبند نام برد شایان ذکر است در بی‌اف تی راهبند‌های هیدرولیک تولید نمی‌شود و می‌توان از آن به عنوان یک نقص در سبد کالایی این شرکت نام برد.

برند بی‌اف تی در ایتالیا و ایران با گارانتی ۶۰ ماهه عرضه می‌گردد.

V۲ ایتالیا

برند وی ۲ از همان بدو تأسیس سیاست خود را بر پایه فروش بالا و سود پایین گذاشت که همین سیاست باعث تولید راهبند هایی با متریال متوسط گردید.

در نتیجه این سیاست شرکت وی ۲ محصولات تولیدی خود را به بازار عرضه کرد و بازار خوبی بدست آورد ولیکن یک سری ایرادات طراحی در برند وی ۲ وجود دارد که این ایراد‌ها به دلیل نبود واحد توسعه قوی کماکان در راهبند‌های تولیدی وجود دارد.
می‌توان گفت فروش برند وی ۲ در ایران به دلیل قیمت کمتر نسبت به رقبای اروپایی مناسبتر می‌باشد.

برند وی ۲ در ایتالیا و ایران یا ۲۴ ماه گارانتی عرضه می‌گردد

بهترین برندهای راهبند اتوماتیک ایرانی

در ایران هیچ گاه شرکت‌ها نتوانستند در زمینه راهبند به محصولی با کیفیت و قابل اتکا دست پیدا کنند شاید دلیل اصلی آن عدم وجود تکنولوژی مناسب و همچنین تعداد قطعات زیاد استفاده شده در راهبند نسبت به جک پارکینگی باشد.
راهبند‌های تولیدی ایرانی فقط‌ به صورت مکانیکی بوده و هیچگاه سیستم هیدرولیک تولید نشد.

راهبند‌های مکانیکی هم یا به صورت خیلی ساده و پر عیب تولید شده که دارای یک موتور کولر و تسمه و پروفیل بود و با یک شاسی ۲۲۰ ولت برق به صورت رفت و یا برگشت به موتور منتقل و میله باز و بسته می‌شد. در این مدل راهبند‌ها خبری از میکروسییچ و فتوسل و برد نبود و خرابی‌های متعدد و اطمینان پایین سیستم از دیگر معایب این مدل راهبند‌ها بوده و خواهد بود.
چند شرکت اقدام به واردات راهبند از چین کرده و در ایران به اسم کالای مونتاژ ایران و یا تولید ایران اقدام به عرضه محصولات فوق نموده‌اند که با توجه به این سیکل معیوب احتمال عدم پشتیبانی در دراز مدت وجود دارد.

تعدادی از شرکت‌ها اقدام به مهندسی معکوس راهبند‌های اروپایی کرده ولی هنوز در مرحله آزمایش یا طراحی وجود دارد و کشور عزیزمان ایران راه درازی برای تولید راهبند دارد.
جمع‌بندی کلی اینکه اگر بخواهیم راهبندی با کیفیت و بی‌دردسر داشته باشیم بهتر است از برند‌هایی مثل سئا ایتالیا یا فادینی ایتالیا و بی‌اف تی و فک استفاده کنیم.
با توجه به هزینه‌های بالای سرویس و نگهداری و خدمات راهبند‌ها بهتر است از خرید راهبند‌های چینی و ایرانی را حداقل در حال حاضر چشم پوشی کرده و سعی کنیم با تهیه بودجه راهبندی با کیفیت و قابل قبول را برای مجموعه تهیه کنیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − هشت =