عمومی

راهنمای کامل نصب و سیم کشی جک پارکینگی

نصب و سیم کشی جک پارکینگی

در این مقاله از دی جی دی اس سی میخواهیم به راهنمای در رابطه با نصب و سیم کشی جک پارکینگی بپردازیم تا اگر به دنبال خرید جک پارکینگی هستید بدانید که این سیم کشی و نصب به چه صورت است.

نصب و سیم کشی جک‌های پارکینگی دو لنگه چگونه است؟

نحوه سیم کشی جک پارکینگی دو لنگه به این شکل است که برای هر جک یک عدد کابل برق افشان ۳۱.۵ کشیده می‌شود و برای فتوسل‌ها یا همان چشمی کابل تلفنی زوجی ۲ یا ۴ زوج در ارتفاع ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتری بیرون درب و برای فلاشر یا چراغ چشمک زن کابل یا سیم ۱ * ۲ کشیده می‌شود.

تمامی این کابل‌ها تا جایی که کنترل برد دستگاه نصب می‌گردد برده شده و از محل نصب کنترل برد از برق عمومی کابل برق ۱.۵ * ۲ کشیده می‌شود.
در صورتی که قفل برقی نصب گردد یک عدد کابل افشان ۰.۷۵ * ۲ از محل نصب قفل تا کنترل برد در نظر گرفته می‌شود.

برای خرید جک پارکینگی دو لنگه میتوانید با فروشگاه سایت ما همراه باشید و جدید‌ترین و بهترین جک‌های پارکینگی دو لنگه و تک لنگه را مشاهده کنید.

نصب و سیم کشی جک پارکینگی تک لنگه چگونه است؟

نصب و سیم کشی جک پارکینگی تک لنگه نیز مانند دو لنگه است و کابل کشی به همین شکل است اما یکی از جک‌ها کابل کشی‌اش حذف می‌گردد با این تفاوت که در جک تک لنگه حتماً باید قفل برقی نصب گردد پس کابل قفل باید کشیده شود.

* در جک‌های ریلی دیگر نیاز به کابل موتور وجود ندارد و در اغلب جک‌های ریلی کنترل برد در خود جک تعبیه شده است ولی سیم فتوسل و فلاشر و برق عمومی را باید در نظر بگیریم.

نصب و سیم کشی جک پارکینگی ریلی یا کشویی چگونه است؟

در هنگام خرید جک پارکینگی ریلی حتما میدانستید که امکان نصب قفل برقی در این مدل جک وجود ندارد پس سیم قفل در نظر گرفته نمی‌شود.

جهت نصب خود جک دو لنگه باید از لولای درب تا لولای جک فضایی را در نظر بگیریم که این فضا به صورت معمول ۲۰ * ۲۰ سانتی‌متر می‌باشد مگر در جک‌هایی با طول شفت زیاد که اندازه فوق تغییر می‌کند.
همچنین برای نصب سر شفت باید یک پروفیل سر تاسری بر روی درب داشته باشیم و همچنین ته جک باید یک تسمه ۱ سانت یا نبشی جهت نصب در نظر گرفته شود.

جهت نصب درب ریلی فضایی ۳۰ * ۳۰ در کف زمین باید داشته باشیم تا صفحه پلیت جک روی آن نصب گردد.
فقط نکته مهم محکم بودن صفحه فوق است که با بتن‌ریزی مناسب می‌توان به آن دست یافت.
اگر محدودیت فضا داشته باشیم و بخواهیم جک ریلی رو بالای درب نصب کنیم باید یک شاسی با پروفیل برای آن ساخته و جک را در بالا نصب کنیم.

نکته مشترک در تمام جک‌های ریلی نصب دنده‌شانه‌ای روی درب است که یا پیچ می‌شود ویا جوشکاری ولی در هر دو مدل باید یک پروفیل ۲۰ * ۴۰ یا ۴۰ * ۴۰ روی درب جوش کاری شود تا دنده‌شانه‌ای روی آن نصب گردد.

نصب و سیم کشی جک پارکنیگی چقدر زمان میبرد؟

معمولا سیم کشی و نصب جک پارکینگی در یک روز کاری انجام میپذیرد
در صورت نیاز به کنده کاری و یا سرویس اضافه برای جک میبایستی مدت زمان بیشتری را برای نصب جک در نظر بگیریم

هزینه نصب و سیم کشی جک پارکینگی چقدر است؟

معمولا در تهران هزینه نصب و سیم کشی جک یک عدد میباشد ولی در شهرستان ها هزینه نصب یک عدد و هزینه لوازم مصرفی جداگانه محاسبه میگردد

آیا نصب و سیم کشی جک پارکینگی تک لنگه و دو لنگه باهم تفاوت دارد؟

نصب و سیم کشی جک تک لنگه و دولنگه در کلیات مانند یکدیگر هستند ولی در جک تک لنگه کابل یک جک کم میشود ولی کابل قفل اضافه میگردد در جک دو لنگه یک کابل جهت جک اضافه میشود و در صورت نیاز میتوان کابل قفل را هم اضافه کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *