عمومی

آیا امکان چاپ روی کرکره برقی وجود دارد؟

به دلیل اهمیت بالایی که  ظاهر مغازه برای جذب مشتریان بیشتر دارد، چاپ روی کرکره برقی می‌تواند به عنوان تبلیغات برای کسب و کار به حساب بیاید.  همین موضوع موجب می‌شود که بیشتر مغازه داران برای جلوه دادن به ظاهر مغازه‌ی خود، اقدام به چاپ روی کرکره برقی می‌کنند.

چاپ روی کرکره برقی، بر خلاف باور بیشتر مردم که فکر می‌کنند کار ساده‌ای است، کار بسیار حساس و سختی می‌باشد. در صورتی که از روش‌های مش و استیکر برای چاپ روی کرکره برقی استفاده شود، باید این کار با دقت زیادی انجام شود تا هیچ گونه حبابی بر روی کار به وجود نیاید. متریال مورد استفاده باید به صورت خشک چسبانده شود، در این صورت چاپ روی کرکره برقی از دوام بالاتری برخوردار خواهد شد.

چاپ بر روی کرکره برقی به چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟

در پاسخ به این سوال که آیا چاپ روی کرکره برقی امکان‌پذیر است؟ می‌توان گفت که بله، بر روی کرکره‌های برقی هم امکان چاپ وجود دارد و هم امکان چاپ لوگو. ولی از آن جایی که هزینه‌ی مستقیم چاپ بر روی کرکره خیلی گران‌تر می‌باشد، بیشتر افراد به سراغ این روش نمی‌روند.

چاپ روی کرکره برقی کار بسیار حساس و دقیقی می‌باشد. روش‌های زیاد و متعددی برای انجام این کار وجود دارند که در ادامه به بررسی آن روش‌ها خواهیم پرداخت. پس برای کسب اطلاعات مورد نیاز در این زمینه، همراه ما باشید. انواع روش‌های چاپ روی کرکره برقی به صورت زیر است:

  • چاپ برچسب، استیکر و لیبل بر روی کرکره
  • چاپ مستقیم روی کرکره برقی
چاپ روی کرکره برقی
چاپ روی کرکره برقی

چاپ روی کرکره برقی برچسب یا استیکر و لیبل به چه صورت قابل اجرا می‌باشد؟

یکی از روش‌های چاپ روی کرکره برقی، چاپ برچسب و یا استیکر می‌باشد. این روش یکی از مقرون به صرفه‌ترین روش‌های چاپ می‌باشد که در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی هم دارد. این روش برای افرادی که قبل از نصب کرکره برقی به فکر تبلیغات بر روی کرکره و استفاده از روش‌های چاپ روی کرکره برقی نبودند کاربردی می‌باشد.

جنس استیکرهای مورد استفاده برای این روش، از پی وی سی بسیار نازک می‌باشد. از مزیت‌های لیبل و یا استیکر مورد استفاده در چاپ روی کرکره برقی در سهولت شست و شوی آن می‌باشد.   برچسب‌های مورد استفاده بر روی کرکره‌های برقی در دو نوع مات  و براق هستند. استیکرها از مقاومت بسیار بالایی در برابر خط و خش برخوردار هستند و از همه مهم‌تر موجب می‌شوند که کرکره دچار رنگ پریدگی نشود.

موضوع دیگری که برای این روش از چاپ وجود دارد، توجه به جنس رنگ دستگاه چاپ می‌باشد. برای این روش باید به جنس رنگ دستگاه چاپ توجه لازم شود. به این صورت که، کارفرمایان برای افزایش طول عمر استیکری که سفارش می‌دهند باید از بهترین رنگ‌های موجود در بازار استفاده نمایند.

در حال حاضر بهترین رنگ موجود در بازار برای چاپ استیکر و لیبل برای کرکره‌های برقی، رنگ آمریکیایی می‌باشد. رنگ‌های بی‌کیفیت قطعا از دوام بالایی در برابر نور مستقیم خورشید برخوردار نخواهند بود و خیلی سریع رنگ آن‌ها تغییر پیدا خواهد کرد. همین امر موجب خواهد شد که تبلیغات و یا لوگوی روی  کرکره‌ی برقی شما موجب سرد و بی‌روح دیده شدن کرکره‌ی شما شود. قطعا این موضوع تبلیغات منفی برای مغازه دار به ارمغان خواهد آورد.

البته یک نقطه‌ی ضعف دیگری هم برای چاپ استیکرها وجود دارد  و آن هم، ابعاد لوگو و تبلیغات می‌باشد. دستگاه‌های چاپ برای لوگو قادر به چاپ ابعادی مشخص هستند. به همین خاطر باید در زمان انتخاب لوگو و یا متن مورد نظر باید به اندازه‌ی تعیین شده دقت نمایید.  این مزیت اهمیت بسیار بالایی برای کرکره‌های برقی از جنس فولاد دارد چون موجب می‌شود که کرکره‌های فولادی در برابر زنگ زدگی از دوام بالایی برخوردار باشد. استیکر‌های آلومینیومی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

چاپ روی کرکره برقی
چاپ روی کرکره برقی

چاپ روی کرکره برقی مستقیم به چه صورت مستقیم می‌باشد؟

یکی دیگر از روش‌های چاپ روی کرکره برقی، چاپ مستقیم بر روی کرکره برقی است. این روش چاپ زمانی که کرکره چاپ خریداری می‌شود قابل اجرا می‌باشد. مغازه دارانی اقدام به سفارش کرکره برقی می‌کنند، می‌توانند تقاضای چاپ مستقیم بر روی کرکره داشته باشند. کرکره در زمان تولید شدن، برای چاپ به چاپخانه‌ها ارسال می‌شود و طی فرایندی چاپ بر روی کرکره‌ها انجام می‌شود. سپس کرکره‌ها به کوره ارسال می‌شوند و بعد از این که رنگ بر روی کرکره‌ها به صورت کامل خوابید برای نصب به محل مورد نظر ارسال می‌شود.

برای این روش از چاپ از چاپگرهای بزرگ استفاده می‌شود. این چاپگیرها قابلیت چاپ هر شکلی را بر روی کرکره‌های برقی دارند. نحوه‌ی کار چاپ مستقیم بر روی کرکره‌های برقی به این صورت است که، پرینتر رنگ مستقیما بر روی کرکره‌ها قرار می‌گیرد و می‌تواند هر شکلی را با وضوح بالا بر روی کرکره‌ها ثبت نماید.

هر چقدر اندازه‌ی پرینتر بزرگتر باشد، می‌تواند عرض بیشتری از کرکره را پوشش داده و تصویر خیلی بزرگتری را چاپ کند. این روش چاپ دارای برخی نقاط ضعف می‌باشد و به همین خاطر بیشتر مورد تقاضای مغازه داران قرار نمی‌گیرد. از جمله نقاط ضعف این روش چاپ می‌توان به محدودیت چاپ برای سایزهای بزرگ کرکره‌های برقی اشاره کرد.

چون در این روش کرکره‌ها جهت چاپ به چاپخانه‌ها ارسال می‌شوند، در صورتی که اندازه‌ی کرکره بزرگتر باشد، روش چاپ ناشدنی است و یا در زمان ارسال کارفرما متحمل هزینه‌های سنگین می‌شود. از مزیت‌های این روش چاپ هم می‌توان به دوام  و دقت و وضوح چاپ نسبت به استفاده از روش‌های چاپ استیکر و چسباندن آن بر روی کرکره اشاره کرد. دستگاه‌های چاپ و پرینترهای حرارتی از هزینه‌های بالایی برخوردار هستند.

چاپ روی کرکره برقی چقدر زمان میبرد؟

مدت زمان مورد نیاز برای چاپ روی کرکره برقی با توجه به نوع طرح و چاپ آن تعیین میشود زمانی برابر با 3 تا 5 روز کاری زمان میبرد

هزینه چاپ روی کرکره برقی چقدر است؟

هزینه چاپ روی کرکره با توجه به تک رنگ یا دورنگ و همچنین چند رنگ بودن آن و کیفیت چاپ آن تعیین میگردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *