عمومی

معرفی انواع تیغه های کرکره آلومینیومی

امروزه استفاده از درب های اتوماتیک کرکره برقی به دلیل قابلیت ها و ویژگی های بسیار زیادی که دارند، از جایگاه ویژه ای  بین طرفداران خود برخوردار هستند. از این درب ها در بیشتر ساختمان ها و مراکز تجاری استفاده می شود. افزایش تقاضا موجب ایجاد رقابت جدی در میان تولید کننده ها شده است و به همین خاطر تولید کننده ها سعی در تولید تیغه های بهتر با طرح های گوناگون و جنس و رنگ های متنوع دارند. یکی از مهم ترین قسمت های کرکره های آلومینیومی، تیغه های آن می باشد. تیغه های کرکره آلومینیومی علاوه بر این که ضامن زیبایی و امنیت کرکره های برقی و اتوماتیک هستند، تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن هم دارند.

از جمله مواردی که باید در زمان انتخاب انواع تیغه های کرکره آلومینیومی به آن دقت نمود:

در زمان انتخاب تیغه های کرکره ی آلومینیومی بایستی اقدام  به بررسی چند نکته ی مهم کرد. از جمله ی این نکات می توان به اندازه ی تیغه ها اشاره کرد. تیغه های کرکره آلومینیومی در اندازه های 60، 80، 100، 120 و 120 غضروفی ساخته می شوند. دومین نکته شکل و ظاهر این تیغه ها می باشد. تیغه های آلومینیومی از لحاظ شکل و شمایل به صورت یک طرف محدب، دو طرف محدب، تیغه ی تخت و … تولید می شوند. عموما تیغه های مورد استفاده در کرکره های آلومینیومی از نوع تیغه های یک طرف محدب می باشند. به این صورت که یک طرف تیغه به طرف داخل بوده و طرف دیگر به بیرون می باشد. در زمان انتخاب تیغه های آلومینیومی باید به این موضوع هم نهایت دقت را داشت که، در صورت عدم هماهنگی تیغه ها و موتور کرکره برقی، تعادل برقرار نخواهد شد و این امر موجب ایجاد مشکلات زیادی می شود.

تیغه های کرکره آلومینیومی
تیغه های کرکره آلومینیومی

ویژگی های بهترین تیغه های کرکره آلومینیومی:

  1. ایجاد جلوه ی زیبا
  2. جلوگیری از هدر رفتن انرژی
  3. سرعت نصب بالا و سهولت در نصب
  4. اشغال فضای خیلی کم
  5. مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار

تیغه های دو جداره:

نکته ی بسیار مهم دیگری که در این راستا وجود دارد، وسط تیغه های کرکره آلومینیومی می باشد. وسط تیغه های کرکره آلومینیومی به سه شکل، تک پل، بدون پل و دو پل طراحی و تولید می شوند. پل های وسط تیغه های کرکره آلومینیومی موجب می شوند که در زمان وارد شدن ضربه و فشار بر روی تیغه، دو طرف تیغه به هم وصل نشده و تکان نخورند. به این تیغه ها، تیغه های دو جداره هم گفته می شود. استفاده از تیغه های دو پل و تک پل به مراتب خیلی بهتر از تیغه های بدون پل می باشد.

تیغه های تک جداره:

 تیغه های تک جداره هم وجود دارند که امروزه استفاده از آن ها منسوخ شده است. به این صورت که، تیغه های تک جداره متشکل از یک  ورق و لایه ی نازک آلومینیومی می باشد و از قدرت و دوام و استحکام خیلی کمتری در برابر فشار و ضربه برخوردار هستند. 

تیغه های پانچ دار یا سوراخ دار:

یکی دیگر از انواع طرح های تیغه های کرکره آلومینیومی، تیغه های پانچ دار می باشد. تیغه های پانچ  متشکل از یک لایه و ورق تیغه ی تک جداره می باشد که فاقد هر نوع پل است، وسط این تیغه های تک جداره به وسیله ی دستگاه پانچ، برخی سوراخ هایی ایجاد می شود. این سوراخ ها می تواند به سفارش مشتری به هر شکلی باشد، به این صورت که، به شکل های گرد، مربع و مستطیل می توان روی ورق تیغه های تک جداره سوراخ ایجاد کرد. البته در برخی موارد با توجه به شرایط محیطی، توصیه می شود که از یک طلق برای قسمت پشت تیغه های پانچ دار استفاده شود. چون این طلق موجب  جلوگیری از ورود گرد و غبار و صدا به فضای داخلی می شود. کاربرد این نوع از تیغه های کرکره آلومینیومی در محیط های زیر است:

  1. از تیغه های کرکره آلومینیومی پانچ در محل هایی که نیاز به نور می باشد، استفاده می شود.
  2. کاربرد دیگر این تیغه های پانچ در جاهای بادخیز استفاده می شود. مخصوصا اگر دهانه ی کرکره ی برقی از ابعاد بزرگ برخوردار باشد و در محل بادخیز قرار گرفته باشد، از این تیغه ها برای عبور باد استفاده می شود.
  3. کاربرد دیگر این تیغه ها در ایجاد جلوه ی زیبا و شیک می باشد.
ساختار کرکره برقی
ساختار کرکره برقی

تیغه های کرکره آلومینیومی غضروفی:

یکی دیگر از انواع تیغه های کرکره برقی، تیغه های کرکره آلومینیومی غضروفی می باشند. کاربرد این تیغه ها در اماکنی است که کرکره ی آلومینیومی از تردد خیلی بیشتر و ارتفاع خیلی زیاد و موتورهای خیلی قوی استفاده شده است،  برخوردار می باشند. برای این تیغه ها از یک تیغه ی آلومینیومی 100 یا 80 استفاده می کنند و در میان دو تیغه، به ابعاد دو سانت غضروف آلومینیوم استفاده می کنند. این امر موجب افزایش مقاومت تیغه می شود.

تیغه های 60 میلی متری:

کوچکترین ابعاد تیغه های کرکره آلومینیومی، تیغه های 60 میلی متری می باشد. این تیغه ها با عرض 60 میلی متری و ضخامتی نسبتا متوسط ساخته شده است. این تیغه ها به دلیل عرض کمتری که دارند، از ظرافت خاصی نسبت به سایر ابعاد تیغه های کرکره آلومینیومی برخوردار هستند. این تیغه ها به صورت دو جداره و با فوم دار تهیه و تولید می شوند و به همین خاطر به عنوان عایق صدا می توان از آن استفاده کرد.

تیغه های 80 میلی متری:

تیغه های 80 میلی متری آلومینیومی یکی دیگر از ابعاد تیغه های کرکره آلومینیومی می باشد. این تیغه ها نسبتا ضخیم بوده و از مقاومت بالایی برخوردار می باشند. این تیغه ها به صورت دو جداره یک پل، دو پل و فوم دار و … قابل سفارش هستند.

 تیغه های صد میلی متری:

تیغه های صد میلی متری آلومینیومی با ضخامت بالا و به صورت دو جداره و دو پل تولید و ساخته می شود. این تیغه ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند و به دلیل دو پلی که در میان دو تیغه قرار می گیرند، مقاومت آن در برابر فشار افزایش پیدا می کند. 

تیغه کرکره پل دار و فوم دار
تیغه کرکره پل دار و فوم دار

ویژگی های بهترین تیغه های کرکره آلومینیومی چیست؟

مهمترین ویژگی تیغه کرکره با کیفیت موارد زیر است وزن استاندارد و تولید از بیلت فابریک و عدم استفاده از یراق درجه 2 و بی کیفیت از ویژگیهای تیغه کرکره با کیفیت میباشد

انواع تیغه کرکره آلومینیومی کدامند؟

اندازه تیغه های کرکره در مدلهای 60 میل – 80 میل – 100 میل تولید میشود
تیغه های کرکره آلومینیومی در شکل های محدب تخت و … نیز تولید میگردد
رنگ تیغه نیز میتواند طبق رال رنگ باشد و هر رنگی که مورد نیاز است تولید گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *