عمومی

بهترین برندهای جک پارکینگی چیست؟

به طور کلی جک‌های پارکینگی یا ساخت ایران می‌باشد و یا تولید خارج از کشور و مخصوصا ایتالیا که در این مقاله به بررسی بهترین برندهای جک پارکینگی می‌پردازیم.
جک‌های پارکینگی خارجی از سال ۱۹۶۰ طراحی و شروع به تولید شدند.

صنعت اتوماسیون جک پارکینگی به طور کلی توسط کشور ایتالیا پایه‌گذاری شده است.
برندهایی مانند سئا ایتالیا و یا فادینی ایتالیا و فک ایتالیا و همچنین بی‌اف تی ایتالیا و یا برند نایس ایتالیا از پرچمداران این صنعت در دنیا می‌باشند.
برندهایی همچون بنینکا ایتالیا و وی ۲ و… نیز با فاصله از برندهای گرید آ در حال تولید و صادرات به اقصی نقاط دنیا می‌باشند.

در این مقاله در مورد بهترین برندهای جک پارکینگی به تفکیک برند اشاره میکنیم تا اگر به دنبال خرید جک پارکینگی هستید بتوانید اطلاعات بیشتری از این برندها داشته باشید.

جک پارکینگی Sea ایتالیا

کارخانه سئا با توجه به رباتیک بودن کل خط تولید و واحد قوی طراحی و توسعه از برندهای مطرح اتوماسیون در دنیا می‌باشد.
شرکت فوق با تولید انواع جک‌های پارکینگی الکترومکانیک و هیدرولیک در قدرت‌ها و وزن‌های مختلفت همچنین طراحی جک‌های فوق سریع سرعت بالا و یا جک‌های خاص برای درب‌های اسپشیال هیچ دربی را بدون جک نمی‌گذارد و تمامی درب‌ها را می‌توان با تولیدات شرکا سئا اتوماتیک کرد.

برند سئا در ایتالیا گارانتی مادام العمر بوده و در ایران با گارانتی ۳۶ ماهه یا ۴۸ ماهه عرضه می‌گردد و شما میتوانید با خیال راحت خرید جک پارکینگی دو لنگه را از این برند انجام دهید.

جک پارکینگی Fadini ایتالیا

برند فادینی از پیشگامان صنعت اتوماسیون است و از عجایب این کارخانه تولید صفر تا صد تمامی قطعات حتی پیچ در خود کارخانه در شهر ورونا ایتالیا می‌باشد.
برند فادینی تنها به تولید جک‌های هیدرولیک می‌پردازد و جک الکترو مکانیک را هیچ وقت تولید نکرده است در نتیجه برند فوق از قیمت بالایی برخوردار بودده ولیکن کیفیت ساخت خوبی دارد.
جک‌های خانگی یااداری و صنعتی همچنین جک‌های پرسرعت از جمله محصولات برند فادینی ایتالیا می‌باشد.

برند در ایتالیا و ایران با گارانتی ۳۶ ماهه عرضه می‌گردد.
از نقاط ضعف فادینی می‌توان به هزینه بالای سرویس و تعمیران آن اشاره کرد مه با توجه به هیدرولیک بودن سیستم و خرابی دیرهنگام آن شاید بتوان از این مورد چشم پوشی کرد.

جک پارکینگی Faac ایتالیا

برند فک ایتالیا از قدیم به عنوان برندی با کیفیت ولی با قیمت بالا شناخته می‌شود.
محصولان فک در مدل‌های هیدرولیک و مکانیک قابل عرضه بوده و تقریباً می‌توان گفت دربی نیست که جکی برای آن در برند جک مناسب آن پیدا نشود.

جک‌های فک با قدرت‌های از ۳۵۰ کیلو تا ۱۵۰۰ کیلوگرم طراحی و تولید شده و تمامی سیستم‌های در مرحله کنترل کیفیت قوی تأیید می‌شود و بعد راهی بازارهای جهانی می‌گردد.
شاید ایرادی که بتوان به جک‌های برند فک گرفت هزینه بالای تعمیرات و قطعات یدکی آن باشد که نسبت به مکانیکی بودن آن خیلی جای تعجب دارد ولی خوب در مدل هیدرولیک با توجه بهنوع سیستم و هیدولیک بودن آن قابل قبول می‌باشد.

جک‌های فک در ایتالیا و ایران با گارانتی ۴۸ ماهه عرضه می‌گردد و میتوانین انواع جگ پارکینگی ریلی و… را ازین برند تهیه فرمایید.

جک پارکینگی BFT ایتالیا

شرکت بی‌اف تی از برندهای خوب بازار جهانی بوده و جک‌های تولیدی این شرکت در مدل‌های هیدرولیک و مکانیک عرضه می‌گردد.
با توجه به سیاست برند بی‌اف تی مبنی بر کاهش مصرف انرژی بیشتر جک‌های برند بی‌اف تی با موتورهای ۲۴ ولت عرضه می‌گردد که هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی شده و هم می‌توان با توجه به موتورهای

استفاده شده از باتری پشتیبان جهت مواقع قطع برق استفاده کرد که خود این موضوع به عنوان آپشن در نظر گرفته شده و حق انتخاب به مشتری داده می‌شود.
جک‌های بی‌اف تی در اوزان مختلف از ۲۵۰ کیلوگرم تا ۸۰۰ کیلوگرم قابل انتخاب است.

از معایب جک‌های ۲۴ ولت بی‌اف تی می‌توان به هزینه‌های بالای تعمیرات و همچنین هزینه بالاتر خود جک نسبت به جک‌های ۲۲۰ ولت نام برد شایان ذکر است در بی‌اف تی جک‌های هیدرولیک هنوز با موتور ۲۲۰ ولت نیز عرضه می‌گرد ولی جک‌های الکترو مکانیک فقط با موتورهای ۲۴ ولت تولید می‌شود.

برند بی‌اف تی در ایتالیا و ایران با گارانتی ۶۰ ماهه عرضه می‌گردد.

برای مشاهده تفاوت جک پارکینگی تک لنگه و دو لنگه روی لینک کلیک کنید

جک پارکینگی V۲ ایتالیا

برند وی ۲ از همان بدو تأسیس سیاست خود را بر پایه فروش بالا و سود پایین گذاشت که همین سیاست باعث تولید جک‌هایی با متریال متوسط گردید.
در نتیجه این سیاست شرکت وی ۲ محصولات تولیدی خود را به بازار عرضه کرد و بازرا خوبی بدست آورد ولیکت یک سری ایرادات طراحی در برند وی ۲ وجود دارد که این ایرادها به دلیل نبود واحد توسعه قوی کماکان در جک‌های تولیدی وجود دارد برای مثال در مدل کالیپسو تفلونی دور شفت هنوز بعد از مدتی کار کردن تغییر شکل داده و یا باید تعویض کردد که خوب باز همان قطعه با ایراد طراحی نصب می‌گردد و یا توسط تکنسین‌ها با یک پیچ شرمته و یا پرچ سفت می‌شود.

میتوان گفت فروش برند وی ۲ در ایران به دلیل قیمت مناسبتر نسبت به رقبای اروپایی می‌باشد.
برند وی ۲ در ایتالیا و ایران یا ۲۴ ماه کارانتی عرضه می‌گردد.

بهترین برندهای جک پارکینگی تولید ایران

در ایران به شکل ۵ تا ۶ شرکت تولیدکننده وجود دارد ولی در بازار اسامی ۳۰ تا ۳۵ برند ایرانی (تا تاریخ نگارش مقاله) وجود دارد.
دلیل این موضوع این است که خیلی از برندهای ایرانی رمارک شده و با خرید مثلاً بازوی جک از تولیدکننده و یا خرید کنترل برد از شرکت تولیدکننده و وفتوسل و… و در آخر تولید کارت جهت جمع‌آوری پکیج می‌باشد.

به این شکل برند جک پارکینگی در ایران شکل می‌گیرد.
البته اگر تولیدکنندگان برند از متریال با کیفیت استفاده کنند می‌توان روی این جک‌ها به عنوان سیستمی با اطمینان حساب کرد.

جک پارکینگی برند آریا ساخت شرکت پویا در

شرکت پویادر با اتکا به دانش فنی و استفاده از موتورهای جک‌های سئا و همچنین استفاده از متریال درجه یک با کیفیت موفق به تولید جک‌های سری آریا در سه تیپ ۴۰۰-۵۰۰-۶۰۰ شده است جک‌های فوق با جهت جابجایی هر لنگه ۳۵۰ کیلو یا ۵۰۰ کیلو عرض ۳ متر تا ۴.۵ متر طراحی شده است.

کنترل برد استفاده شده در این جک‌ها از شرکت معتبر رامونا یا اریس بوده و فلاشرهای مورد استفاده نیز از مدل‌های اس‌ام دی استفاده می‌کند.
جک‌های آریا به صورت موتور از پایین طراحی شده و پیستونی می‌باشد طول شفت ۴۰-۵۰-۶۰ سانتی‌متر و جنس شفت استیل ضد زنگ می‌باشد.

جک‌های آریا با گارانتی ۲۴ ماهه در ایران عرضه می‌گردد و برای خرید جگ پارکینگی تک لنگه ازین برند اقدام نمایید.

جک پارکینگی برند باروس ساخت شرکت پویا در

شرکت پویادر پس از تولید موفق برند آریا اقدام به ارتقا جک فوق کرده و جک باروس را تولید نمود.
جک باروس از موتور و گیربکس آریا ۴۰۰ بهر برده با این تفاوت که موترو از پایین وصل شده و خلاص کن از کنار می‌باشد خلاص کن دارای کلید سوییچی می‌باشد.
با توجه به نصب موتور از بالا فشار پشت جک ۲۵٪ بیشتر است.

جک‌های باروس نیز همانند آریا از کنترل برد رامونا و یا اریس بهره برده و فلاشر آن اس‌ام دی می‌باشد.
شفت جک باروس ۴۰ سانتی‌متر می‌باشد و مناسب جهت درب با وزن ۳۵۰ کیلو و عرض ۳ متر است همچنین جک به صورت پیستونی طراحی شده است.
جنس شفت از استیل ضد زنگ می‌باشد.

جک‌های باروس با گارانتی ۲۴ ماهه در ایران عرضه می‌گردد.

برای دیدن خدمات تعمیر جک پارکینگی روی لینک کلیک کنید

بهترین برندهای جک پارکینگی با طول عمر بالا کدامند؟

جکهای پارکینگی دو مدل هیدرولیک و مکانیک دارد
که در مدل هیدرولیک طول عمر خیلی بالاتری را میبینیم ولی به همان نسبت قیمت جک پارکینگی هیدرولیک بالاتر از سیستم مکانیک است
در سیستم های جک مکانیک طول عمر کمتر ولی قیمت منظقی تر میباشد پ
بهترین برندهای سیستم جک پارکینگی هیدرولیک ساخت ایتالیا برند فادینی برند فک برند جی بی دی برند بی اف تی ایتالیا میباشد .
بهترین برندهای جک پارکینگی مکانیک ایتالیا برند فک برند بی اف تی برند جی بی دی میباشد
بهترین برندهای جک مکانیکی ساختایران برند DSC برند باروس برند آریا میباشد

آیا برند های داخلی جک پارکینگی به اندازه برند های خارجی کیفیت دارند؟

نمیتوان برندهای جک ایتالیایی را با برندهای ایرانی یکسان دانست بهرحال از قدیم گفته میشد هر چقدر پول داده شود همانقدر آش میخوریم

ولی در سالهای اخیر نیز برندهای ایرانی رشد و کیفیت بالایی را تجربه کرده اند برای مثال برند DSC جکهایی مهندسی معکوس شده برند آپریبماتیک ایتالیا را تولید کرده اند

دیدگاهی در مورد “بهترین برندهای جک پارکینگی چیست؟

  1. علیرضا محب نیا گفت:

    ممنون خیلی توضیحات کامل بود و عالی راجع به انتخاب جک پارکینگ خیلی کمکم کرد

    1. digidsc گفت:

      سلام. خواهش میکنم بازم هر سوالی در مورد خرید جکپارکینگی بود میتونین با ما تماس بگیرید تا بیشتر راهنماییتون کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *