عمومی

راهبند زنجیری چیست؟

راهبند زنجیری که از انواع راهبند‌های موجود در بازار است که می‌توانید برای جلوگیری از عبور و مرور افراد از این نمونه راهبند‌ها استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم شما را با راهبند‌های زنجیری موجود در بازار آشنا کنیم.

در این حالت می‌توانید با توجه به نیاز به خود و با توجه به کاربرد انواع راهبند‌ها برای خرید این نمونه از محصول اقدام نمایید.

همه آنچه که نیاز دارید در خصوص راهبند‌های زنجیری و چگونگی کاربرد آن‌ها بدانید را عنوان خواهیم نمود. در این شرایط می‌توانید از بهترین برندهای موجود این نمونه راهبندها را خریداری کنید. همچنین در صورت نیاز میتوانید این محصول را با راهبندهای دیگر موجود در بازار جایگزین کنید.

راهبند زنجیری چیست؟

راهبند زنجیری چیست؟ و چگونه کار میکند

همانطور که از نام راهبند زنجیری مشخص است به راهبند‌هایی که به وسیله زنجیر‌ها از عبور و مرور افراد و یا ماشین‌ها جلوگیری می‌کنند گفته می‌شود. این نمونه راهبند‌ها دارای مزیت‌های بسیار زیادی هستند و همچنین در کنار مزیت‌ها معایب زیادی را نیز دارا می‌باشند.

دو استوانه در طرفین وجود دارد که در صورت نیاز به وسیله موتور‌های موجود زنجیر را از زمین خارج می‌کند. زنجیری که بین این دو استوانه قرار دارد از روی زمین جدا خواهد شد و ارتفاع می‌گیرد. در این حالت این راهبند مانعی برای عبور و مرور خواهد بود.

آیا امروزه از راهبندهای زنجیری استفاده می‌شود

امروزه راهبند‌های زنجیری را مورد استفاده قرار نمی‌دهند و دلیل آن را در این موضوع می‌دانند که همانند راهبند‌های زنجیری دستی عمل میکنند. در این حالت نگهبان می‌تواند تنها با جابجا نمودن راهبند‌های دستی برای ایجاد سدی در برابر عبور و مرور اقدام کند.

به همین دلیل امروزه این نمونه از راهبند را مورد استفاده قرار نمی‌دهند و برای آن به دنبال بهترین جایگزین‌ها هستند. شما نیز در صورت نیاز می‌توانید برای خرید و یاعدم خرید آن اقدام کنید.

خرابی هایی که تعمیرکار غیر ماهر سر راهبند شما میاورد

حسن راهبند زنجیری چیست؟

همانطور که عنوان کردیم راهبند زنجیری هم دارای مزیت است و هم در کنار مزیت‌ها معایبی را به همراه خواهد داشت. یکی از حسن‌ها و یا مزیت‌های راهبند زنجیری آن است که این راهبند نسبت به نمونه‌های دیگر دارای قیمت مقرون به صرفه میباشد.

این محصول به دلیل آنکه سیستم ساده‌ای دارد اگر در ایران تولید میشد قیمت بسیار مقرون به صرفه‌ای را به خود می‌گرفت. همین موضوع سبب می‌شد تا افراد بسیار زیادی برای خرید این محصول اقدام کنند.

راهبند زنجیری دستی

نحوه عملکرد راهبند زنجیری

در طرفین در داخل زمین استوانه‌ای وجود دارد و زنجیری میان این دو استوانه قرار گرفته است. در این حالت موتور‌های موجود در استوانه توسط ریموت کنترل خواهد شد. در صورت بالا آمدن زنجیر‌های متصل به سر استوانه تمام زنجیر نیز بالا خواهد آمد.

با ایجاد ارتفاع سبب جلوگیری از ورود و یا خروج به محوطه کنترل شده خواهد شد. این نمونه محصول دارای سیستم‌ای ساده است و همین مورد سبب می‌شود که قیمتی پایین‌تر از قیمت محصولات دیگر داشته باشد.

همچنین امکان خرابی این نمونه محصولات در زمینه موتور و اعضای آن نسبت به محصولات دیگر کمتر خواهد بود.

راهبند زنجیری چه محصولاتی را نسبت به راهبندهای دیگر در خود دارا نمی‌باشد؟

راهبند زنجیری که خریداری می‌کنید یکی از ساده‌ترین سیستم‌های موجود را خواهد داشت و در آن نسبت به راهبندهای میله‌ای و راهبندهای دیگر اجزایی را مشاهده نخواهید کرد. از انواع اجزایی که در این محصول دیده نمی‌شود می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • سیستم فنر
  • سیستم‌های هیدرولیک
  • عدم وجود چرخ دنده

در این حالت می‌توانیم عنوان کنیم که تنها دو موتور در این محصول مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به سیستم ساده که دارند کاربری ساده را نیز از آن‌ها می‌توان درخواست کرد.

یکی از دیگر مزیت‌های راهبند زنجیری چیست؟

با توجه به نحوه عملکرد راهبند زنجیری می‌توانیم عنوان کنیم که یکی از بزرگترین مزیت‌های این راهبند آن است که شما میتوانید به هر عرضی که نیاز داشته باشید، این راهبند را مورد استفاده قرار دهید.

برای مثال اگر عرض برای شما ۷ متر در نظر گرفته شده است، شما می‌توانید با تغییر طول استوانه‌های طرفین میزان کشش زنجیر را کاهش دهید و یا آن را افزایش دهید.

در این حالت می‌توانید با اضافه نمودن زنجیر اضافی به این قسمت طول راهبند خود را افزایش و یا در صورت نیاز کاهش دهید. شما می‌توانید زنجیر را به هر اندازه که به آن نیاز دارید به قلاب موجود در استوانه طرف دیگر وصل نمایید. بدین‌صورت ابعاد آن را تغییر می‌دهید.

برای مشاهده تفاوت راهبند های ایرانی و خارجی کلیک کنید

نحوه عملکرد راهبند زنجیری

کاربرد راهبندهای زنجیری چیست؟

همانطور که میدانید انواع راهبند‌ها برای مسدود نمودن راه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر قصد دارید از انواع راهبند‌ها برای مسدود نمودن مسیر استفاده کنید باید ابتدا به نیاز خود توجه کنید.

اگر شما نگهبان یک آپارتمان هستید و تنها قصد دارید از ورود و خروج ماشین‌هایی به غیر از ماشین‌های افراد خود آپارتمان جلوگیری کنید میتوانید از انواع راهبند‌های میله‌ای و یا راه بندهای زنجیری استفاده کنید.

در همین حین اگر قصد دارید برای جلوگیری از ماشین‌های ضد شورش و غیره از این نمونه راهبند‌ها استفاده کنید باید به شما عنوان کنیم که این نمونه راهبند زنجیری به درد شما نخواهند خورد. شما می‌توانید محصولی محکم‌تر برای این مورد خریداری نمایید.

کیفیت یکی از مهمترین نکات برای خرید محصول

شرکت‌های مختلف ایرانی در سال‌های اخیر برای تولید راهبند زنجیری اقدام کردند اما موفق نشدند. آن‌ها کیفیت را در زمان تولید مورد بررسی قرار نداده بودند و به همین دلیل کیفیت محصول و راهبند تولید شده آن‌ها به شدت پایین بود.

شرکت‌های سازنده خارجی نیز به دلیل افزایش نرخ ارز در ایران با وارد نمودن محصولات خود به ایران خریدی را شاهد نبودند. در این میان می‌توانیم عنوان کنیم که اگر برای خرید راهبند زنجیری مصمم هستید می‌توانید همین امروز برای خرید این محصول اقدام کنید. چنین می‌توانید برای جایگزین کردن این محصول برای خرید راهبند میله‌ای نیز اقدام نمایید.

بند‌های میله‌ای بهتر هستند یا راهبند‌های زنجیری؟

راهبند‌های زنجیری دارای نحوه عملکرد ساده هستند اما راهبند‌های میله‌ای معمولاً عملکردهای پیچیده‌ی خواهند داشت. همچنین راهبند زنجیری قیمت پایین‌تری را دارا می‌باشد اما راهبند میله‌ای چندین برابر راهبند‌های زنجیری دارای قیمت هستند.

پیشنهاد میکنیم برای خرید راهبند‌های میله اقدام نمایید تا در نهایت از خرید خود راضی باشید. در صورت نیاز برای خرید راهبند‌های زنجیری نیز می‌توانید اقدام نمایید. این مورد که کدام نمونه بهتر است کاملاً بسته به نیاز شما و بستگی به بودجه شما خواهد داشت.

تغییر ابعاد راهبند های زنجیری

نکات مهم در زمان خرید راهبند‌های زنجیری را مورد بررسی قرار دهید؟

اگر تصمیم گرفتید که برای خرید راهبند زنجیری اقدام کنید بهتر است نکات مهمی مانند کیفیت محصول، قیمت نهایی برای خرید محصول، برند تولید کننده، ابعاد و اندازه یک محصول، نحوه کارکرد محصول و موارد متنوع دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

در این حالت می‌توانید برای خرید محصول مورد نظر خود اقدام کنید و از محصول خریداری شده خود به نحو احسن استفاده نمایید.

افزایش طول عمر راهبند با چند نکته ساده

کلام نهایی و نتیجه گیری

با در نظر داشتن نکاتی که عنوان نمودیم میتوانید برای خرید راهبند زنجیری اقدام کنید. همچنین آشنایی با نحوه عملکرد راهبند زنجیری می‌تواند به شما در استفاده صحیح از این محصول کمک نمایند.

شما می‌توانید از بهترین برند‌های موجود برای خرید این محصول اقدام کنید و قطعاً در مدت زمان طولانی می‌توانید از محصول باکیفیت خریداری شده خود استفاده نمایید.

راهبند زنجیری به چه نوع راهبندی گفته میشود؟

راه بند زنجیری به راهبندهایی گفته میشود که به جای میله راهبند از زنجیر استفاده میکند یعنی مثل ورودی هایی زنجیر معمولی دارند به جای آن زنجیر پلاستیک نصب میشود که توسط موتور بالا و پایین میشود

عمر مفید راهبند زنجیری چقدر است؟

راهبند زنجیری بسیار کم استهلاک بوده و در صورت عدم تصادف با زنجیر آسیبی نمیبیند در نتیجه طول عم ر فوق العاده بالایی دارد

خرابی های رایج راهبند زنجیری چقدر است؟

پارگی زنجیر در صورت تصادف و یا ضربه از خرابی رایج راهبند های زنجیری میباشد

راهبند زنجیری برای چه مکانهایی استفاده میشود ؟

ورودی پارکینگها ورودی هایی که امکان نصب راه بند میله ای در آن وجود ندارد و یا عرض دهانه ورودی زیاد است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *