عمومی

دستگاه کنترل تردد برچسب خوان چیست؟

دستگاه کنترل تردد برچسب خوان یکی دیگر از انواع دستگاه کنترل تردد می‌باشد. تگ خوان‌های رادیویی دارای برد بلندی می‌باشند که برای کنترل تردد خودروها کاربرد دارند. دستگاه کنترل تردد برچسب خوان موجب شده است که کاربران برای باز و بسته کردن درب‌ها نیازی به استفاده از ریموت کنترل‌ها نداشته باشند. دستگاه کنترل تردد برچسب خوان امکان خواندن تگ‌های بدون باتری را فراهم کرده است.

تگ‌های دستگاه کنترل تردد تگ خوان به صورت یک برچسب بر روی شیشه‌ی ماشین مورد نظر نصب می‌شوند. این سیستم برای مکان‌هایی که تردد آن با خودروهای ثابت و همیشگی صورت می‌گیرند، بسیار مناسب است. در این روش کنترل تردد هیچ گونه توقفی در زمان ورود و خروج به پارکینگ، اتفاق نمی‌افتد، چون سرعت شناسایی تگ‌ها به وسیله‌ی دستگاه کنترل تردد برچسب خوان، بسیار بالا می‌باشد. به همین خاطر در معابر ورودی و خروجی پارکینگ‌ها ترافیک و صف خودرو ایجاد نمی‌شود.

شماتیک دستگاه کنترل تردد برچسب خوان چگونه است؟
شماتیک دستگاه کنترل تردد برچسب خوان چگونه است؟

نحوه‌ی عملکرد دستگاه کنترل تردد برچسب خوان به چه صورت است؟

سیستم کنترل تردد برچسب خوان برای نصب نیاز به برخی تجهیزاتی می‌باشند. از جمله تجهیزات مورد نیاز برای دستگاه کنترل تردد برچسب خوان و یا کنترل با تگ شامل دو عدد رادار، کنترل برد، کابل‌های مورد نیاز برای کابل کشی، تگ و لیبل، آنتن‌ها و ریدر ها، دستگاه‌های کنترل تردد و راهبندها و… می‌باشند. این سیستم به منظور سطح دسترسی بهتر و آسانتر بنا شده است و موجب کاهش حجم ترافیک و مدیریت بهتر تردد می‌شود.

در یک سیستم کنترل تردد برچسب خوان مکانیزم کارکرد به این شکل است که دو عدد رادار، یکی در داخل درب و دیگری در بیرون درب به وسیله‌ی کابل‌های مخصوص به کنترل برد نصب می‌شوند. برای باز و بسته شدن درب مجهز به سیستم کنترل تردد برچسب خوان نیاز به تعدادی تگ می‌باشد. تعداد تگ‌ها متناسب با تعداد واحد‌های یک ساختمان در نظر گرفته می‌شود. یک آنتن برد بلند یا همان ریدر در جلوی درب پارکینگ نصب می‌شود که بایستی رو به خودرو در زمان ورود باشد. بعد این آنتن به وسیله‌ی کابل‌ها به کنترل برد وصل می‌شوند. تمامی تگ‌ها دارای شماره سریال مخصوص می‌باشند که تکنسین در زمان نصب، این شماره سریال‌ها را در نرم‌افزار مربوط وارد می‌کند.

اگر در یک ساختمان، یک واحد دارای دو ماشین بود، برای ورود به پارکینگ باید چه کار کند؟

در برخی مواقع ممکن است برخی از واحد‌ها دارای دو ماشین باشند، با توجه به نظر هیئت مدیره‌ی ساختمان، برای این واحد می‌توان دو تگ تعریف کرد. حالا این سوال در ذهن برخی از افراد ایجاد می‌شود که، اگر یک واحد از سه خودرو و یک پارکینگ برخوردار بود، آیا می‌تواند هر سه ماشین خود را در پارکینگ وارد کند و در مسیر و یا مشاع پارک کند یا نه؟ برخی از سیستم‌های کنترل تردد برچسب خوان دارای قابلیتی می‌باشند به نام Anti pass pack، این قابلیت موجب می‌شود که اگر یک واحدی که دارای سه تگ می‌باشد، زمانی که تگ شماره دو وارد شد تا زمانی که تگ شماره دو خروج نخورده، امکان ورود و خروج برای تگ‌های یک و سه وجود ندارد. با استفاده از این قابلیت، امکان کنترل و مدیریت واحد‌هایی که دارای دو یا سه ماشین هستند، وجود دارد.

فرایند کنترل تردد خودروها با استفاده از تگ، به چه صورت می‌باشد؟

فرایند کنترل تردد خودروها با استفاده از سیستم کنترل تردد برچسب خوان به دو صورت آفلاین و آنلاین می‌باشد. در مدل آفلاین، تمامی اطلاعات ورود و خروج، ساعت‌های ورود و خروج خودروها در کنترل برد ذخیره می‌شوند. ولی امکان گزارش گیری به صورت آنلاین در این سیستم‌ها وجود ندارد. نحوه‌ی گزارش گیری در این نوع مدل ها، به این صورت است که حتما باید بر روی یک کامپیوتر اقدام به استخراج ورودی و خروجی‌ها کرد. اگر امکان کابل کشی وجود داشته باشد، یک کابل از کنترل برد به کامپیوتر موجود در مدیریت نصب می‌شود و به راحتی می‌توان از مدیریت اقدام به بررسی زمان ورود و خروج خودرو‌ها به صورت آنلاین نمود.

در مکان‌های خاص که نیاز به مدیریت زمانی برای ورود و خروج خودروها می‌باشد، می‌توان برای تگ ها، یک بازه‌ی زمانی تعیین کرد. با تعریف این بازه‌ی زمانی، خودروی مورد نظر امکان ورود به ساختمان را غیر از این ساعات نخواهد داشت. این قابلیت دستگاه کنترل تردد برچسب خوان، موجب مدیریت زمان ورود و خروج تگ‌ها به داخل می‌شود.

تگ‌های مورد استفاده در دستگاه کنترل تردد برچسب خوان در دو نوع معمولی و غیر قابل جعل و خرد شونده می‌باشد. تگ‌های معمولی به راحتی بر روی شیشه‌ی ماشین می‌چسبند و با یک کاتر هم می‌توان آن را از روی شیشه جدا کرد. ولی تگ‌های خرد شونده را زمانی که بخواهید از روی شیشه جدا کنید، این تگ‌ها از داخل می‌شکنند و خرد می‌شوند.

اجزای سنسور برچسب خوان
نحوه عملکرد اجزای سنسور برچسب خوان

مزیت‌های استفاده از دستگاه کنترل تردد برچسب خوان چیست؟

  1. در مقایسه با ریموت کنترل از کاربری سریع و آسانی برخوردار می‌باشد.
  2. نیاز به باتری نداشته و همین امر موجب کاهش هزینه‌های نگهداری می‌شود.
  3. به دلیل وصل شدن به شیشه، امکان گم شدن و سوء استفاده از آن وجود ندارد.
  4. عدم خرابی به دلیل نصب شدن بر روی شیشه
  5. امکان تعریف زمان‌بندی برای تردد خودروها
  6. مدیریت تگ‌های برچسبی مانند حذف، استعلام و اضافه کردن
  7. امکان ثبت و ذخیره‌ی صد هزار تردد
  8. امکان ثبت زمان تردد‌ها با گزارش گیری از دستگاه
  9. جلوگیری از ورود مجدد با استفاده از یک تگ مجاز
  10. جلوگیری از ورود مجدد با استفاده از یک تگ مجاز
برچست هوشمند
برچست هوشمند

جهت مشاهده دیگر محصولات این دسته یعنی دستگاه کنترل تردد پلاک خوان و نفر رو روی لینک های مربوطه کلیک کنید.

دستگاه کنترل تردد برچسب خوان مناسب چه جاهایی است؟

سیستم کنترل تردد تک خوان یا همان برچسب خوان برای ورودی های پارکینگ برجهای مسکونی و تمامی اماکنی که نیازمند کنترل تردد هوشمند خودرو هست مناسب است

نصب دستگاه کنترل تردد برچسب خوان چقدر زمان میبرد؟

نصب سیستم کنترل تردد برچسبی با توجه به میزان کابل کشی و همچنین آنلاین یا آفلاین بودن آن متغیر است ولی به طور معمول بین 1 تا 3 روز کاری زمان میبرد

هزینه نصب و راه اندازی دستگاه کنترل تردد برچسب خوان چقدر است؟

هزینه نصب سیستم کنترل تردد تگ خوان با توجه نوع لوازم مصرفی و میزان کابل کشی آن متغیر است
برای اطلاعها از مبلغ نصب کنترل تردد با واحئ فروش دیجی دی اس سی تماس حاصل فرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *