نمایش دادن همه 42 نتیجه

ویدیو راهنمای خرید راهبند میله‌ای

راهبند میله‌ای چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

راهبند‌ها برای کنترل ورود و خروج و همچنین تردد خودرو طراحی شده‌اند. راهبند‌ها در دو تیپ الکترو مکانیک و الکترو هیدرولیک قابل ارائه هستند. در راهبند‌های میله‌ای مقدار دهانه ورودی و تعداد تردد در انتخاب نوع راهبند تاثیر گذار است.

راه بند‌ها ازچه تجهیزاتی تشکیل شده اند؟

خرید راهبند میله ای

خرید راهبند میله ای

راهبندها در مدل‌های میله‌ای از اقلام زیر تشکیل شده‌اند:
 • الکترو موتور هیدرولیک یا مکانیک یک عدد
 • فنر بالانس یک یا دو عدد
 • کنترل برد یک عدد
 • فتوسل یا چشم جانبی یک عدد
 • فلاشر یا چراغ هشدار دهنده یک عدد
 • رسیور یک عدد
 • ریموت کنترل یک یا دو عدد
 • میله آلومینیومی یک عدد
 • پایه نگهدارنده ثابت با متحرک یک عدد
 • کی سوئیچ یا کلید دستی یک عدد
 • برد باتری ( در مدلهای 24 ولت ) جهت پشتیبانی در زمان قطع برق یک عدد
 • باتری ( ر مدلهای 24 ولت ) جهت کارکرد سیستم در زمان قطع برق دو عدد
 • چراغهای هشدار دهنده روی میله ( در بعضی از مدلها ) به اندازه میله
 • کلید خلاص کن جهت آزاد کردن راهبند هنگام قطع برق دو عدد
 • یراق بازوی تا شونده جهت مکان‌هایی که ارتفاع سقف محدود است یک عدد ( انتخابی )

موتور راهبند چند نوع است؟

موتورهای راهبند در دو تیپ الکترو مکانیک و الکترو هیدرولیک 220 ولت یا 24 ولت طراحی شده‌اند. در موتور‌های مکانیک گیربکس نیز به سیستم موتور اضافه می‌شود. اینگونه موتور‌ها برای تردد محدود طراحی شد‌اند تردد محدود در راهبند یعنی از 800 مرتبه تا 2000 مرتبه در روز. موتور‌های هیدرولیک گیربکس ندارند و سیلندر و شفت به جای گیربکس عمل کرده و جخت تردد نامحدود عرضه می‌گردند.

مزیت خرید راهبند چیست؟

مزایا و معایب خرید راهبند میله ای

مزایا و معایب خرید راهبند میله ای

از مزایای راهبند می‌توان به کاهش هزینه خرید درب و بعد از آن نصب جک را اشاره کرد. همچنین جکها ی‌پارکینگی از سرعت پایینی نسبت به راهبند بهره‌مند هستند در نتیجه مدت زمان باز وبسته شدن ورودی زیاد می‌شود برای مثال برای یک دهانه 5 متری با راهبند مدت زمانی بین 3 تا 5 ثانیه و در جک پارکینگی 17 تا 20 ثانیه زمان لازم است تا باز و بست شود.

معایب خرید راهبند چیست؟

اگر راهبندی انتخاب شود که جهت تعداد تردد پروژه طراحی شده باشد می‌توان گفت هیچ عیبی پیدا نخواهد کرد و راهبند بهترین گزینه برای کنترل ورود و خروج در اماکن مسکونی با تعداد پارکینگ بالا و اماکن تجاری و نظامی و پارکینگهای عمومی می‌باشد.

روش‌های نصب کامل بعد از خرید راهبند چگونه است؟

جهت نصب و خرید راهبند می‌بایستی یک عدد صفحه پلیت 30*30 در داخل زمین نصب گردد و راهبند روی آن نصب گردد. یک عدد کابل برق 2*1.5 جهت برق اصلی و یک عدد کابل زوجی در صورت نیاز به فتوسل از راهبند به اندازه میله کف زکیم کنده شده و لوله گذاری می‌گردد و یک عدد کابل تا انتهای میله (جایی که پایه نگهدارنده نصب میشود) کشیده می‌شود تا فتوسل نصب گردد. در صورت نصب کی سوییچ نیز یک عدد کابل زوجی از راهبند تا محل نصب کی سوییچ کشیده می‌شود. در صورت نیاز به نصب سیستم‌های کنترل تردد نیز یک عدد کابل شبکه از راهبند تا محل نصب کنترلر و رادارها کشیده می‌شود.

خرید راهبند ارزان قیمت

در صورت انتخاب راهبند‌های مکانیک می‌توان راهبند ارزان قیمت نسبت به هیدرولیک تهیه کرد. ولی اگر راهبند ارزان قیمت بخواهیم طوری که مناسب محل نصب پروژه نباشد هزینه‌های سرویس و نگهداری راهبند بالا می‌باشد و بهتر است در مرحله خرید بودجه مناسب تهیه شود تا به مشکلات بعدی برخورد نکنیم

نصب راهبند چقدر زمان می‌برد؟

جهت نصب راهبند نیاز به کندن زمین و بتن‌ریزی داریم پس مدت زمانی که بتن خشک می‌شود را به زمان نصب باید اضافه کنیم ولی اگر صفحه در پای راهیند نصب شده باشد مدت زمان نصب کاهش پیدا می‌کند. اگر نیاز به بتن‌ریزی باشد 1 روز کندن و بتن‌ریزی زمان می‌برد 3 روز خشک شدن آن و یک روز نصب راهبند حال اگر صفحه گذاری انجام شده باشد 1 روز مدت زمان نصب و تنظبم راهبند است

قیمت راهبند چگونه تعیین می‌شود؟

راهنمای خرید راهبند میله ای

راهنمای خرید راهبند میله ای

قیمت راهبند با توجه به طول میله و نوع راهبند انتخابی که مثلا هیدرولیک باشد یا مکانیک و همچنین در بعضی از مدل‌ها راهبند‌های پرسرعت هستند و همچنین لوازم جانبی مورد سفارش در قیمت تمام شده راهبند تاثیر گذار است.

ارزان‌ترین راهبند کدام است؟

راهبندهایی که به صورت غیر استاندارد ساخته شده‌اند برای مثال یک عدد موتور کولر و تسمه را داخل یک باکس فلزی تعبیه می‌کنند و یک میله بهش وصل می‌کنند و اسمش را می‌گذارند راهبند این‌ها ارزانترین‌ها هستند ولی فوق العاده بی‌کیفیت و پر استهلاک هستند و بهتره از خریدشون منصرف بشید.

راهبند به چند نوع تقسیم می‌شود؟

راهبند مکانیکی 24 ولت طراحی شده برای تردد تا 2500 مرتبه با قابلیت اتصال باتری پشتیبان راهبند مکانیکی 220 ولت طراحی شده برای تردد تا 1800 مرتبه راهبند هیدرولیک 24 ولت طراحی شده برای تردد نامحدود با قابلیت اتصال باتری پشتیبان راهبند هیدرولیک 220 ولت طراحی شده برای تردد نامحدود طول میله‌ها از 3متر تا 7.5 متر می‌باشد مدت زمان باز و بست راهبند 3 تا 8 ثانیه می‌باشد موتور‌های راهبند‌های فوق در بعضی از مدل‌ها پر سرعت می‌باشد و مدت زمان باز وبست به شدت کاهش میباد.

نحوه محاسبه طول میله و دهانه ورودی راهبند چطوریه؟

برای مثال اگر ما دهانه‌ای به ابعاد 4 متر داشته باشیم باید یک راهبند 5 متری تهیه کرده و امتر طول میله را کوتاه کنیم حال اگر یک دهانه 8 متری داشته باشیم یا باید 2 عدد راهبند 4 متری در نظر بگیریم یا یک راهبند 8 متری. اگر یک ورودی و یک خروجی داشته باشیم باید 3 عدد راهبند تهیه کنیم.

مدت زمان تحویل پس از خرید راهبند چقدر است؟

پس از بازدید یا ارسال عکس از محل پروژه و مشخص شدن راهبند انتخابی طی مدت 6 ساعت ارسال می‌گردد.

برای خرید جک راهبند به چه نکاتی توجه کنیم؟

بادخیز بودن محل نصب و تعداد تردد در انتخاب مهم است در کنار این موضوع انتخاب راهبندی با کیفیت و مهمتر از آن خدمات پس از فروش را باید در نظر بگیریم.

یک راهبند میله ای خوب چه ویژگی هایی دارد؟

آیا راهبند میله‎‌ای قابل حمل و جابه‌جایی است؟

آیا خرید راهبند میله ای دست دوم را پیشنهاد میکنید؟

آیا راهبند میله ای در برار آب و خاک مقاوم است؟

بهترین برند های راهبند میله ای کدامند؟

راهبند میله ای هر چندوقت نیاز به سرویس دارد؟

راهبند میله ای چقدر تحمل فشار یا ضربه را دارند؟

نمونه راهبند‌های نصب شده