عمومی

انواع موتورهای کرکره برقی توبولار و لوله‌ای چگونه هستند؟

یکی از ارکان جدایی ناپذیر کرکره های برقی موتورهای کرکره برقی صنعتی می باشند، به همین خاطر باید در زمان خرید کرکره برقی، به انتخاب موتور مناسب دقت زیادی شود. چون موتور های کرکره های صنعتی نقش کلیدی را در عملکرد صحیح کرکره برقی ایفا می کنند. موتور کرکره برقی در چند نوع به بازار فروش عرضه شده است.

استفاده از این کرکره ها در مراکز اداری و مسکونی از کرکره های برقی روز به روز در حال افزایش می باشد. همین موضوع موجب می شود که این کرکره ها بیش از پیش تولید شوند.

در زمان خرید و انتخاب کرکره های برقی باید به موتور برقی، برند، جنس، محیط و اندازه ی آن نهایت دقت و توجه را به کار برد. بیشتر کرکره های برقی که در ایران نصب می شوند، از دو نوع موتور برقی استفاده می کنند. از جمله موتورهای کرکره صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هر کدام از این دو موتور برقی کرکره های برقی از مزایا، معایب و کاربردهای مخصوص به خود و متفاوتی برخوردار هستند. به همین خاطر از هر کدام از این موتورها در محیط های مختلفی استفاده می شود.

 

بررسی موتور توبلار کرکره برقی:

موتور توبلار کرکره برقی یکی دیگر از انواع موتورهای کرکره صنعتی می باشد. از این موتورها بیشتر در مکان هایی که طول و عرض کمتری دارند، استفاده می کنند.

خدمات تعمیر کرکره برقی اتوماتیک + ایاب و ذهاب رایگان

این موتورها در دو نوع سبک و سنگین تولید می شوند. وزن موتورهای توبلار سبک بین 30 تا 150 کیلوگرم متغیر است. وزن موتورهای توبلار سنگین هم بین 40 تا 300 کیلوگرم می باشد.

مدل موتور های کرکره برقی وزن
توبلار سبک150الی30 کیلوگرم
توبلار سنگین300 الی 40 کیلو گرم 

از موتورهای نوع سبک توبلار در فضاهای کوچک استفاده می شود و نوع سنگین این موتورها هم در مکان های پرتردد به کار گرفته می شود. این موتورها در مدل های مختلف و گوناگونی تولید می شوند.  از این موتورها برخلاف موتورهای ساید، بیشتر در محیط های کم تردد استفاده می شود. کاربرد این موتورها بیشتر در محیط های کم تردد مانند زیر می باشد:

  • مغازه ها
  • خانه های شخصی
  • ویلاها
  • و …
موتور کرکره برقی

مزیت های موتورهای توبلار کرکره برقی در چیست؟

موتورهای توبلار کرکره برقی دارای مزیت های زیادی می باشند. از جمله مزایای این موتورها می توان به اشغال کردن فضای کمتر آن اشاره کرد. همین موضوع موجب می شود تا از این نوع موتورهای کرکره برقی صنعتی در محیط های کوچک استفاده شود. قیمت مناسب و مقرون به صرفه ی این کیف ها، سرعت و باز و بسته شدن سریع و بدون معطلی آن از دیگر مزیت های این موتورهای کرکره صنعتی می باشند. از همه مهم تر، نصب این موتورها موجب ایجاد ظاهری زیبا با طراحی محیط می شود.

نقاط ضعف و معایب موتورهای توبلار کرکره برقی به چه صورت است؟

این موتورها به دلیل محدودیت وزنی که دارد، باعث می شود تا برای درب های سنگین مناسب نباشد. این موتورها معمولا زیر کرکره های برقی نصب می شوند و همین امر موجب می شود تا کارشناسان در صورت بروز نقص فنی، برای نصب آن اقدام به باز کردن کل کرکره نمایند. به همین خاطر مدت زمان تعمیر موتور توبلار زمان بر باشد.

موضوع بسیار مهم دیگری که به عنوان یک نقطه ی ضعف برای این موتورهای کرکره برقی صنعتی وجود دارد، این است که، این موتورها در زمان قطع شدن برق، امکان باز و بسته شدن درب به صورت دستی  وجود ندارد. امکان سقوط درب های کرکره برقی مجهز به موتور توبلار برقی بسیار بالا می باشد و همین امر موجب بروز خسارت های جانی و مالی زیادی را دارد. دلیل سقوط کرکره های مجهز به این موتور به خاطر نداشتن سیستم پاراشوت می باشد.

موتور ساید کرکره برقی چیست:

یکی از انواع شناخته شده موتورهای کرکره صنعتی، موتور ساید کرکره برقی است. به علت نحوه ی نصب این کرکره ها، به موتورهای ساید کرکره برقی، موتور کناری و راست هم می گویند. از این موتورها برای مکان هایی که شلوغ و پر تردد هستند، استفاده می شود. کاربرد موتورهای ساید بیشتر در محیط های زیر می باشد:

  • مراکز تجاری
  • پارکینگ های بیمارستان ها
  • ترمینال ها
  • فروشگاه ها
  • و…

موتور ساید کرکره های برقی در اندازه ها  و قدرت های مختلفی تولید می شوند. به این صورت که، خریدار می تواند بر حسب این دو معیار اقدام به انتخاب آن نماید. بیشتر کرکره های برقی با ریموت حرکت می کنند. موتور ساید به صورت دیپ سوئیچ تنظیم می شود.

مزایای موتورهای ساید کرکره صنعتی در چیست:

موتور ساید که یکی از انواع موتورهای کرکره برقی صنعتی می باشد، دارای مزیت های بیشماری است. همین مزایا موجب می شود که این موتورها به صورت گسترده در ایران مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرند. از مهم ترین مزیت های این موتورها می توان به بی صدا بودن آن ها اشاره کرد.

به این صورت که در زمان باز و بسته شدن کرکره ها، این عمل کاملا بدون کوچکترین صدایی انجام می شود. از دیگر مزیت های موتورهای ساید می توان به نصب راحت و ساده ی آن اشاره کرد.

مزیت دیگری که این موتورهای کرکره برقی صنعتی دارد در این است که، در صورت قطع شدن برق موتور ساید این قابلیت را دارد که به صورت دستی هم امکان باز و بسته کردن درب را فراهم می کند. از همه مهم تر در مواقعی که کرکره برقی دچار نقص فنی شود، احتمال سقوط درب به طور ناگهانی وجود ندارد و این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

موتور کرکره برقی

معایب موتورهای ساید کرکره برقی:

موتورهای ساید کرکره برقی، علاوه بر مزایایی که دارند، دارای برخی ایرادات هم می باشند. از نقاط ضعف این موتورها می توان به قیمت بالای آن در مقایسه با موتور توبلار اشاره کرد.

digidsc اولین فروشگاه ارائه دهنده خدمات امنیتی در ایران

همین طور این موتورها کرکره برقی فضای زیادی را اشغال می کنند و به همین خاطر  برای استفاده در محیط های کوچک توصیه نمی شود. از دیگر معایب این موتورها در سرعت باز و بسته شدن کرکره های برقی می باشد.

متاسفانه سرعت باز و بسته شدن کرکره های برقی بسیار کند است و این موضوع می تواند موجب فراهم آمدن زمان لازم برای ورود متجاوزین و سارقان به داخل ساختمان شود.

موتورهای کرکره برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *